Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственно-частном партнерстве" (относительно развития и функционирования в сфере образования)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.11.2013 № 3598
Дата рассмотрения: 12.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державно-приватне партнерство" (щодо розвитку і функціонування у сфері освіти)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Згідно зі статтею 53 Конституції України право на освіту є одним з основних конституційних прав людини та громадянина. Держава зобов'язана забезпечувати доступність і безоплатність освіти, у тому числі, шляхом державно-приватного партнерства.

Однак статтею 4 Закону України "Про державно-приватне партнерство" не передбачено співробітництво між державними органами та приватним сектором у сфері освіти. Відсутність державно-приватного партнерства приводить, в свою чергу, до проблем у сфері освіти, наприклад, до браку дитячих дошкільних закладів. Шлях вирішення цих проблем - у законодавчому розвитку співробітництва між державними органами та приватним сектором у сфері освіти.

Враховуючи викладене, пропоную наступну редакцію частини 1 статті 4 Закону України "Про державно-приватне партнерство": після слів "туризм, відпочинок, рекреація, культура та спорт" додати слово "освіти".

На цей час згідно вимог частини 3 статті 7, частини 3 статті 8 Закону України "Про державно-приватне партнерство" незалежно від вкладу приватного партнера у розвиток бізнесу, після припинення дій договору партнерства, усі об'єкти нерухомого та рухомого майна (у тому числі знов побудовані, перебудовані, реконструйовані у результаті партнерства) підлягають поверненню державному партнеру.

Вказані законодавчі норми гальмують розвиток державно-приватного партнерства у сфері освіти, оскільки зводять нанівець зацікавленість приватного партнера.

Враховуючи викладене, пропоную внести зміни до частини 3 статті 7, частини 3 статті 8 Закону України "Про державно-приватне партнерство", які регламентують, що такі об'єкти підлягають розподілу між партнерами відповідно до умов договору пропорційно вкладу кожного партнера.

Вказані зміни законодавчих норм повністю відповідають вимогам Конституційного Суду України, відповідно до Рішення якого від 25 січня 2012 року N 3-рп/2012 при внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод людини та громадянина.

2. Мета і завдання законопроекту

Завданням законопроекту є підвищення зацікавленості приватного бізнесу у розвитку співробітництва з державою у сфері освіти. Метою законопроекту є розвиток державно-приватного партнерства у сфері освіти.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до частини 1 статті 4, частини 3 статті 7, частини 3 статті 8 Закону України "Про державно-приватне партнерство" щодо розвитку і функціонування державно-приватного партнерства у сфері освіти.

4. Стан нормативно-правової бази в цій сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють порушені у законопроекті питання, є Конституція України та Закон України "Про державно-приватне партнерство". Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект Закону не вимагає додаткових фінансових витрат з Державного бюджету та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Запропоновані законодавчі зміни сприятимуть розвитку державно-приватного партнерства у сфері освіти.

Наслідком прийняття законопроекту буде рішення окремих проблем освіти шляхом залучення приватного капіталу.

 

Народний депутат України

В. О. Дзоз

Опрос