Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об инвестиционной деятельности" (относительно государственной поддержки)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.11.2013 № 3575
Дата рассмотрения: 07.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про інвестиційну діяльність"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про інвестиційну діяльність" (далі - проект Закону) розроблено на виконання пункту 5 доручення Кабінету Міністрів України від 25.03.2013 N 12074/0/1-13.

Відповідно до частини другої статті 121 Закону України "Про інвестиційну діяльність" державна підтримка для розроблення або реалізації інвестиційних проектів надається виключно після державної реєстрації проектних (інвестиційних) пропозицій або інвестиційних проектів та оцінки їх економічної ефективності, яка проводиться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку, протягом одного місяця у порядку та згідно з критеріями, встановленими Кабінетом Міністрів України.

Зазначене положення потребує внесення змін в частині обов'язковості проведення оцінки економічної ефективності тільки для тих проектних (інвестиційних) пропозицій або інвестиційних проектів, внаслідок реалізації яких створюється прибуток (доход), оскільки показники економічної ефективності, такі як чиста приведена вартість, внутрішня норма дохідності, дисконтований період окупності не можуть бути застосовані при оцінці проектних (інвестиційних) пропозицій або інвестиційних проектів, внаслідок реалізації яких досягається виключно соціальний ефект. Для таких проектів при включенні в державний реєстр будуть застосовуватись результати державної експертизи, яка також включає оцінку соціального та бюджетного ефекту.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проектом Закону передбачається встановити обов'язковість наявності позитивного висновку оцінки економічної ефективності тільки для тих проектних (інвестиційних) пропозицій або інвестиційних проектів, внаслідок реалізації яких створюється прибуток (доход).

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діє Закон України "Про інвестиційну діяльність".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено Мінфіном та Держпідприємництвом без зауважень, а Мін'юстом - із зауваженнями, які враховано.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6.1. Запобігання дискримінації

В проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза проекту Закону не проводилася.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект Закону не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону розміщено на офіційному сайті Мінекономрозвитку для громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" проект Закону є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Реалізація проекту Закону забезпечить врегулювання питання стосовно включення до державного реєстру проектних (інвестиційних) пропозицій або інвестиційних проектів на підставі позитивного висновку державної експертизи інвестиційних проектів у випадках, передбачених статтями 8 і 15 цього Закону, та оцінки економічної ефективності тих проектних (інвестиційних) пропозицій або інвестиційних проектів, внаслідок реалізації яких створюється прибуток (доход).

 

Міністр економічного розвитку
і торгівлі України

І. М. Прасолов

Опрос