Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 11-1 Закона Украины "О гуманитарной помощи" (относительно порядка получения автомобиля, который признан гуманитарной помощью и пребывал в пользовании меньше 10 лет, членом семьи или наследником умершего инвалида, ребенка-инвалида)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.11.2013 № 3572
Дата рассмотрения: 07.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (щодо порядку отримання автомобіля, що визнаний гуманітарною допомогою та перебував в користуванні менше 10 років, членом сім'ї або спадкоємцем померлого інваліда, дитини-інваліда)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

На сьогодні одним з важливих напрямків соціальної політики є соціальний захист інвалідів, які потребують соціальної допомоги, а також виконання з боку держави відповідних заходів для забезпечення їх законодавчо визначених прав.

Відповідно до Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" держава забезпечує розробку, виробництво, закупівлю технічних та інших засобів реабілітації, спеціального автотранспорту, виробів медичного призначення для соціальної адаптації, полегшення умов праці і побуту, спілкування інвалідів, дітей-інвалідів, поширює інформацію про таку продукцію.

На виконання зазначеної норми Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 р. N 999 затверджено Порядок забезпечення інвалідів автомобілями.

Інвалід, законний представник дитини-інваліда отримує автомобіль на десятирічний строк без права продажу, дарування, передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі. Після закінчення зазначеного строку інвалід може користуватися таким автомобілем до отримання нового або повернути його головному управлінню соціального захисту чи управлінню виконавчої дирекції.

Кабінет Міністрів України на засіданні 25 березня 2013 р. прийняв постанову N 190, згідно якої після смерті інваліда автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід користувався менше 10 років, може бути переданий у власність одному з його членів сім'ї за умови сплати податків і зборів за ставками, діючими на день здійснення митного оформлення автомобіля.

Однак при визначенні ставки податків і зборів для вищезазначеної категорії автомобілів варто було б врахувати фактичний ступінь зношення автотранспорту, що в свою чергу, з одного боку зменшить кількість розглядів судових позовів, а з іншого - збільшить надходження до державного бюджету за рахунок реалізації автомобілів.

2. Мета та завдання прийняття акта

Основною метою прийняття зазначеного законопроекту є полегшення процедури придбання автомобіля, що визнаний гуманітарною допомогою та перебував в користуванні менше 10 років, членом сім'ї або спадкоємцем померлого інваліда, дитини-інваліда. А також збільшення надходжень до Державного бюджету за рахунок реалізації вказаних автомобілів, та зменшення кількості судових позовів.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (щодо порядку отримання автомобіля, що визнаний гуманітарною допомогою та перебував в користуванні менше 10 років, членом сім'ї або спадкоємцем померлого інваліда, дитини-інваліда)" складається з двох розділів.

Розділ перший вміщує доповнення до абзацу другого статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" від 22.10.99 року.

Розділ другий встановлює порядок набрання чинності цим Законом.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Нормативно-правова база у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Закон України "Про гуманітарну допомогу" та постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями".

Реалізація положень законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття Верховною Радою України законопроекту як Закону України дозволить покращити стан соціальної захищеності членів сім'ї або спадкоємців померлого інваліда, дитини-інваліда, забезпечивши їх автомобілем, в разі сплати ними в шестимісячний термін з дня смерті інваліда податків та зборів за ставками, діючими на день здійснення митного оформлення автомобіля з урахуванням його фактичного ступеня зношення, що в свою чергу зменшить кількість позовів та збільшить доходи Державного бюджету України.

 

Народний депутат України 

О. Г. Фищук

Опрос