Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно отнесения поступлений в Государственный специализированный фонд финансирования общегосударственных расходов на авиационную деятельность и участие Украины в международных авиационных организациях к доходам специального фонда Государственного бюджета)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.11.2013 № 3571
Дата рассмотрения: 07.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" (щодо віднесення надходжень до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях до доходів спеціального фонду Державного бюджету)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" розроблено з метою приведення норм Бюджетного кодексу України до вимог Міжнародної організації цивільної авіації та на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 23.05.2013 до N 287т (до доручення Президента України від 29.04.2013 N 06-25-71т).

На сьогодні склалася ситуація, коли Україною порушуються вимоги Конвенції про міжнародну організацію цивільної авіації, а саме існування і повноцінне функціонування спеціалізованих фондів, кошти яких спрямовуються на проведення витрат на авіаційну діяльність. В Україні до 1 січня 2013 року діяв Державний спеціалізований фонд фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях (далі - Фонд) кошти якого надходили до спеціального фонду Державного бюджету і використовувалися на проведення витрат на авіаційну діяльність.

Відповідно до чинної редакції (пункт 43 частини другої статті 29) Бюджетного кодексу України надходження до Фонду віднесені до доходів загального фонду Державного бюджету. Тобто зникла цільова спрямованість у використанні коштів Фонду (фінансування витрат на авіаційну діяльність) і він фактично не діє.

За дорученням Президента України у січні - лютому 2013 року в Державній авіаційній службі проводилася перевірка щодо реалізації державної політики у сфері цивільної авіації. В ході вказаної перевірки комісією було зафіксовано нецільове використання коштів Фонду, а саме їх надходження до загального фонду Державного бюджету, і зазначено, що це порушення є невиконанням Україною Конвенції про міжнародну цивільну авіацію. Це призведе до відмови як іноземних, так і вітчизняних авіакомпаній сплачувати до Фонду кошти (обсяг державних зборів, що сплачується авіакомпаніями становить до 75 - 80 відсотків всіх надходжень Фонду) і він фактично перестане існувати. При цьому фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність необхідно буде здійснювати за рахунок інших надходжень Державного бюджету.

2. Цілі та завдання прийняття акта

Метою розроблення законопроекту є приведення норм вітчизняного законодавства до вимог міжнародного, а також забезпечення стабільного надходження кошів до Державного бюджету.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

До основних нормативно-правових актів у даній сфері правового регулювання відносяться:

Конвенція про міжнародну цивільну авіацію;

Віденська конвенція про право міжнародних договорів;

Міжнародна організація цивільної авіації "Политика ИКАО по вопросу налогообложения в области международного воздушного транспорта" (рос.), Doc-8632;

Міжнародна організація цивільної авіації "Руководство по безопасности для защиты гражданской авиации от актов незаконного вмешательства" (рос.), Doc-8632;

Повітряний кодекс України;

Закон України "Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації";

Указ Президента України від 06.04.2011 N 398 "Про затвердження Положення про Державну авіаційну службу України".

Даний законопроект змін до інших законів не потребує.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних та інших витрат державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта надсилається на погодження до: Міністерства фінансів України; Міністерства економічного розвитку і торгівлі України; Міністерства юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

В проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не потребує проведення консультація з представниками всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських організацій роботодавців.

10. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття нормативно-правового акту

Прийняття законопроекту забезпечить приведення норм вітчизняного законодавства до вимог міжнародного та стабільне надходження кошів до Державного бюджету.

 

Народні депутати України

Є. В. Балицький (N 305)

В. О. Богуслаєв (N 077)

В. В. Бандуров (N 304)

О. С. Пономарьов (N 303)

С. Ф. Кальцев (N 300)

О. І. Дудка (N 307)

В. О. Немілостівий (N 132)

С. М. Аверченко (N 163)

Опрос