Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно размещения наружной рекламы на автомобильных дорогах общего пользования, а также улицах и дорогах городов и других населенных пунктов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.11.2013 № 3566
Дата рассмотрения: 05.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розміщення зовнішньої реклами на автомобільних дорогах загального користування, а також вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Необхідність розроблення цього законопроекту зумовлена великою кількістю рекламоносіїв на автомобільних дорогах загального користування та дорогах і вулицях населених пунктів, що, у свою чергу, негативно впливає на сприйняття водіями дорожньої обстановки та відволікає від керування транспортними засобами, створює передумови до виникнення дорожньо-транспортних пригод.

Досвід розвинених країн Європи свідчить про те, що відсутність на автомобільних дорогах та вулицях рекламоносіїв та реклами забезпечує зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод.

Проект Закону належить до сфер адаптації законодавства про компанії та транспорту, які відповідно до Закону України "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу" від 18 березня 2004 року N 1629-IV належать до пріоритетних сфер, у яких здійснюється адаптація законодавства України до законодавства ЄС.

На сьогодні діє "Европейское соглашение о международных автомагистралях от 15 ноября 1975 года", до якої Українська РСР приєдналася відповідно до постанови Ради Міністрів Української РСР від 9 листопада 1982 р. N 537, згідно з вимогами якого (розділ VII Ландшафт) забороняється розміщення рекламних щитів по сторонах автомобільних доріг міжнародного значення.

На засіданні робочої групи з безпеки дорожнього руху Економічної і Соціальної Ради Організації Об'єднаних Націй, що відбулося 19 - 22 жовтня 2007 року, прийнято "Правила, обусловленные типом дороги", де вказано у пункті i) Автомагистрали и скоростные дороги - "За пределами населенных пунктов размещение рекламоносителей и рекламных вывесок должно быть запрещено с обеих сторон автомагистрали или скоростной дороги на расстоянии менее [200] метров, измеренном от наружного края проезжей части".

2. Цілі й завдання прийняття законопроекту

Метою прийняття законопроекту є створення безпечних та комфортних умов дорожнього руху та зменшення негативного впливу рекламоносіїв на водіїв шляхом внесення змін до Законів України "Про автомобільні дороги" та "Про рекламу", у частині умов розміщення реклами, а також заборони розміщення рекламної інформації на дорожніх знаках.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроект передбачає заборону розміщення засобів зовнішньої реклами на тротуарах, велосипедних та пішохідних доріжках, алеях, обмеження розміщення носіїв зовнішньої реклами на автомобільних дорогах, вулицях і дорогах населених пунктів в місцях, де це розміщення може мати негативний вплив на безпеку дорожнього руху, а також передбачає віддалення розміщення носіїв реклами від краю проїжджої частини.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У цій сфері державного регулювання діють такі нормативно-правові акти:

"Европейское соглашение о международных автомагистралях от 15 ноября 1975 года";

Земельний кодекс України;

Закон України "Про рекламу";

Закон України "Про автомобільні дороги";

Закон України "Про благоустрій населених пунктів";

Державний стандарт України "Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану" ДСТУ 3587-97.

Прийняття цього законопроекту не вимагає внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття

Реалізація цього Закону дозволить підвищити безпеку дорожнього руху на автомобільних дорогах загального користування, а також вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів за рахунок зменшення впливу сторонньої інформації, не пов'язаної з дорожнім рухом, на його учасників.

 

Народний депутат України О. С. Пресман

Народний депутат України В. О. Струк

Опрос