Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно упрощения оформления наследства для членов семьи наследодателя второй очереди родства, в случае нахождения наследственного объекта недвижимости в селах или поселках

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.11.2013 № 3564
Дата рассмотрения: 07.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення оформлення спадщини для членів сім'ї спадкодавця другої черги споріднення, в разі знаходження спадкового об'єкта нерухомості в селах чи селищах"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Згідно з чинним законодавством України за нульовою ставкою оподатковується вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця виключно першого ступеня споріднення. Особи, що мають другий ступень споріднення (рідні брати та сестри, баба та дід, онуки...) змушені сплачувати значний податок за оформлення. Відповідно жителям сіл та селищ доводиться витрачати додаткові власні кошти для оформлення спадщини, в той час як вартість такого майна може бути значно меншою від суми сплати обов'язкового державного збору.

Зважаючи на низькі показники фінансового достатку та рівень соціальної забезпеченості вказаних верств населення, часто виникає питання доцільності оформлення спадкового майна. В певних областях та районах утримання будинку може вимагати значних коштів, а необхідності в його використанні немає. Переважна частина жителів сіл та селищ - люди похилого віку, яким досить складно, по-перше, зібрати та подати весь список документів, а, по-друге, оплати необґрунтовано високі податки та зрештою реалізувати спадкове право. Зменшення податкового навантаження на членів сім'ї другого ступеня споріднення, що оформляють об'єкт нерухомості в селі чи селищі, дозволить спростити процедуру оформлення спадщини і сприятиме "розвитку села" загалом, шляхом зацікавлення відповідних осіб у володінні майном при нульовій ставці податку для оформлення спадщини.

Беручи за основу статистичні дані демографічного паспорта України, спостерігається поступове зменшення кількості населення в сільській місцевості. Це створює низку проблем загальнодержавного масштабу. Спрощення процедури оформлення спадщини надасть можливість врегулювати дане питання та забезпечить повною мірою ініціативи щодо "підтримки села".

2. Мета та завдання прийняття законопроекту

Основною метою законопроекту є спрощення процедури оформлення спадщини членами сім'ї спадкодавця другого ступеня споріднення при реалізації спадкового права на об'єкт нерухомості в сільській місцевості.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроект складається з 2 розділів, якими: доповнюється стаття 174.2.1 новим підпунктом та вносяться зміни до статті 174.2.2 Податкового кодексу України.

4. Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють відносини у цій сфері, є: Конституція України, Податковий кодекс України; Цивільний кодекс України, Закон України "Про нотаріат".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту під час його практичного застосування після його прийняття не впливатиме на видаткову частину Державного або місцевих бюджетів.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту

Реалізація норм законопроекту дозволить спростити процедуру оформлення спадщини членами сім'ї спадкодавця другого ступеня споріднення при реалізації спадкового права на об'єкт нерухомості в селах чи селищах.

 

Народний депутат України

М. Г. Кучерук

Опрос