Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях относительно повышения размеров взысканий за нарушения законодательства по безопасности на морском и речном транспорте

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.11.2013 № 3562
Дата рассмотрения: 06.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо підвищення розмірів стягнень за порушення законодавства з безпеки на морському та річковому транспорті"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення" (далі - проект) розроблено Державною інспекцією України з безпеки на морському та річковому транспорті з метою підвищення розміру штрафних санкцій за правопорушення в сфері морського та річкового транспорту, що надасть змогу якісніше здійснювати заходи щодо контролю (нагляду) у зазначеній сфері, сприятиме здійсненню дієвого впливу, спрямованого на дотримання вимог законодавства у сфері забезпечення безпеки судноплавства на морському та річковому транспорті, а також спонукатиме утримуватися фізичних та юридичних осіб від правопорушень. Крім того, збільшення розмірів штрафів дозволить збільшити надходження до Державного бюджету України.

У зв'язку з цим, виникла необхідність посилення адміністративної відповідальності та внесення змін до ряду статей Кодексу України про адміністративні правопорушення.

2. Мета і завдання прийняття акта

Метою проекту є внесення змін до ряду статей Кодексу України про адміністративні правопорушення шляхом підвищення розміру штрафних санкцій за правопорушення в сфері морського та річкового транспорту.

Головним завданням запропонованого проекту є вдосконалення законодавства у сфері морського та річкового транспорту та підвищення впливу на дисципліну посадових осіб.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють такі нормативно-правові акти:

Кодекс України про адміністративні правопорушення;

Кодекс торговельного мореплавства України;

Указ Президента України від 12.05.2011 N 581 "Про Положення про Міністерство інфраструктури України";

Указ Президента України від 08.04.2011 N 447 "Про Положення про Державну інспекцію України з безпеки на морському та річковому транспорті".

Реалізація проекту не потребує внесення змін до чинних або розроблення нових нормативно-правових актів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту акта не потребує витрат із Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект погоджено Міністерством фінансів України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України без зауважень.

Висновок Міністерства юстиції України від 26.07.2013 із зауваженнями, які враховано частково.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6.1. Запобігання дискримінації

У проекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Проект не потребує проведення громадської анти дискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення" надасть змогу якісніше здійснювати заходи щодо контролю (нагляду) у сфері морського та річкового транспорту, сприятиме здійсненню дієвого впливу, спрямованого на дотримання вимог законодавства у сфері забезпечення безпеки судноплавства на морському та річковому транспорті, а також спонукатиме утримуватися фізичних та юридичних осіб від правопорушень та сприятиме зменшенню негативних тенденцій до їх зростання.

Разом з тим, прийняття проекту забезпечить збільшення обсягу надходжень до Державного бюджету України.

 

В.о. Міністра інфраструктури України 

К. Єфименко

Опрос