Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 4 Закона Украины "О передаче объектов права государственной и коммунальной собственности"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.11.2013 № 3559
Дата рассмотрения: 06.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законопроект підготовлено Мінекономрозвитку відповідно до протокольного рішення засідання Комітету з економічних реформ щодо стану виконання пріоритетних завдань модернізації соціальної сфери та соціальних ініціатив Президента України від 11.06.2013 на виконання доручень Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 N 25331/1/1-13 та від 26.07.2013 N 25331/25/1-13.

2. Мета і шляхи її досягнення

Президентом України під час розширеного засідання Кабінету Міністрів України 27 лютого 2013 року проголошено нові соціальні ініціативи, спрямовані на захист дітей.

Одним з основних завдань соціальних ініціатив визначено всебічний розвиток кожної дитини. Головний його елемент - дошкільні навчальні заклади. Кожній дитині має бути забезпечено доступ до дошкільної освіти. Протягом 2013 - 2014 років передбачається розширити мережу дошкільних навчальних закладів за рахунок відновлення їх діяльності, відкриття у пристосованих приміщеннях та новобудов, що дасть можливість забезпечити місцями 85 % дошкільнят та відповідатиме європейським стандартам.

З метою виконання поставленого завдання Мінекономрозвитку розроблено проект Закону України "Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", яким передбачається спростити процедуру передачі нерухомого майна державної власності у комунальну власність для розміщення дошкільних навчальних закладів. Зокрема передбачається, що безоплатна передача нерухомого майна для розміщення дошкільних навчальних закладів з державної у комунальну власність здійснюватиметься за рішенням органів, уповноважених управляти державним майном за умови взяття зобов'язання органами місцевого самоврядування використовувати його за цільовим призначенням та не відчужувати у приватну власність за погодженням з Мінфіном, Фондом державного майна та Мінекономрозвитку.

Крім того, проектом Закону передбачено привести частину четверту статті 4 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" у відповідність до вимог Закону України від 13.03.2012 N 4498 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення управління об'єктами державної власності" в частині виключення норми про надання у пропозиціях щодо передачі акцій (часток, паїв) у майні господарських товариств, даних про уповноважену особу, що здійснює управління зазначеними акціями (частками, паями).

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють Закони України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", "Про управління об'єктами державної власності" та постанова Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 N 950 "Про затвердження Регламенту Кабінету Міністрів України".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація норм законопроекту не потребуватиме додаткових коштів з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект погоджено без зауважень МОН, Мінсоцполітики, Мінфіном, Мінюстом, Фондом державного майна.

6. Регіональний аспект

Прийняття законопроекту сприятиме розвитку дошкільної освіти в регіонах.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Прийняття Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Запропоновані законопроектом зміни сприятимуть розвитку дошкільної освіти, соціалізації дітей, їх повноцінній підготовці до навчання у школі, що надасть батькам можливість реалізувати своє право на працю.

 

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України 

А. А. Максюта

Опрос