Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О волонтерской деятельности" (относительно развития гражданского общества в Украине и поддержки волонтерского движения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.11.2013 № 3549
Дата рассмотрения: 05.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про волонтерську діяльність" (щодо розвитку громадянського суспільства в Україні та підтримки волонтерського руху)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проектом Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про волонтерську діяльність" пропонується уточнити окремі положення діючого Закону з метою підвищення ефективності роботи волонтерів та волонтерських організацій.

Прийняття Закону України "Про волонтерську діяльність" свідчить про визнання державою волонтерського руху як підвалини громадянського суспільства, виводить його на якісно новий рівень, посилює законодавчу базу щодо організації діяльності волонтерів.

Волонтерська діяльність є основою побудови та розвитку громадянського суспільства. За останні декілька років в Україні значно збільшилася чисельність осіб, які здійснюють волонтерську діяльність і прагнуть залучитися до участі у ній, що, безперечно, свідчить про зростаючу роль та потужність волонтерського руху в державі.

В Україні волонтерський рух в Україні - одна з найефективніших форм роботи з різними категоріями громадян. Він є невичерпним джерелом набуття громадської освіти, дає людині можливість реалізувати себе у суспільстві.

Велика кількість громадських організацій поєднує молодих людей, які на добровільних засадах беруть участь у різних соціальних програмах.

Така діяльність потребує від добровольців не лише бажання та наявності вільного часу, а й певних знань з психології, соціальної педагогіки, медицини, юриспруденції тощо, волонтери повинні володіти навичками спілкування з різними прошарками населення, обмінюватися досвідом роботи з зарубіжними волонтерськими організаціями.

Так, на сьогоднішній день гостро стоїть питання щодо визначення статусу волонтерських організацій. Для того, щоб змінити ситуацію на краще та підтримати волонтерський рух в Україні, пропонується внесення змін до Закону України "Про волонтерську діяльність".

2. Мета і шляхи її досягнення

Прийняття цього проекту Закону має на меті врегулювання проблем, що виникають при визначені статусу волонтерської організації шляхом передачі повноважень органам виконавчої влади, що забезпечить підвищення ефективності роботи волонтерського руху в Україні.

3. Загальна характеристика і основні положення акта

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про волонтерську діяльність" в частині зміни повноважень центрального органу виконавчої влади у сфері волонтерської діяльності та підходу в наданні статусу волонтерським організаціям.

4. Правові аспекти

У цій сфері правового регулювання діють Конституція України, Цивільний кодекс України, Закони України "Про волонтерську діяльність", Закон України "Про страхування", Закон України "Про соціальні послуги". Змін до інших законів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

Норми законопроекту не передбачають правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Прогноз результатів

Прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про волонтерську діяльність" сприятиме вдосконаленню порядку надання статусу волонтерським організаціям та розвитку волонтерського руху в Україні, підвищить якість надання волонтерської допомоги.

 

Народні депутати України

Опрос