Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно расположения на объектах жилого фонда технических средств телекоммуникации

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 05.11.2013 № 3545
Дата рассмотрения: 05.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо розташування на об'єктах житлового фонду технічних засобів телекомунікації

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Цей законопроект розроблено для забезпечення права власності громадян на житло та упередження нещасних випадків у наслідок руйнування житлових приміщень.

Самовільне розташування на об'єктах житлового фонду технічних засобів телекомунікації зазвичай призводить до порушення цілісності елементів та конструкцій житлових будинків (покрівлі, вентиляційних каналів, міжповерхового перекриття тощо).

Така діяльність призводить також до порушення громадського порядку завданого шумом під час монтажу спеціального обладнання. Несанкціоноване встановлення обладнання має негативний вплив на естетичний та санітарно-гігієнічний стан будівель.

Статтею 319 Цивільного кодексу України встановлено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов'язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Законопроектом пропонується встановити правові підстави розташування на об'єктах житлового фонду технічних засобів телекомунікації, з метою організації та проведення відповідних робіт для надання телекомунікаційних послуг споживачам.

Самовільне розташування на об'єктах житлового фонду технічних засобів телекомунікації по своїй суті є діяльністю, що посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян.

Відтак зазначена діяльність є адміністративним правопорушенням (проступком) і за неї законом повинна бути передбачена адміністративна відповідальність.

На сьогодні у чинному законодавстві відсутні норми, що прямо встановлювали б відповідальність за описані вище дії та врегульовували б вищезазначені правовідносини.

Правом складання протоколу про зазначене адміністративне правопорушення, з огляду на зміст Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", пропонується наділити посадових осіб, уповноважених на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад.

Розгляд справ про адміністративні правопорушення щодо самовільного розташування на об'єктах житлового фонду технічних засобів телекомунікації пропонується віднести до відання суддів районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.

2. Мета та завдання прийняття Закону

Проект Закону розроблено з метою врегулювання правовідносин, що виникають під час надання телекомунікаційних послуг та встановлення адміністративної відповідальності за самовільне розташування на об'єктах житлового фонду технічних засобів телекомунікації.

Збереження існуючого житлового фонду в теперішніх умовах його значної зношеності, шляхом запобігання завдання йому навмисної шкоди третіми особами є основним завданням розроблення зазначеного проекту Закону.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Законопроектом вносяться зміни до Закону України "Про телекомунікації" та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Закон України "Про телекомунікації" пропонується доповнити новим терміном "власник об'єктів житлового фонду або уповноважена ним особа", а главу V новою статтею 311, яка врегулює правовідносини, що виникають під час надання телекомунікаційних послуг між власником об'єктів житлового фонду або уповноваженою ним особою та операторами, провайдерами телекомунікацій.

У Кодексі України про адміністративні правопорушення пропонується встановити відповідальність за самовільне розташування на об'єктах житлового фонду технічних засобів телекомунікації, доповнивши главу 11 статтею 1501.

За вчинення зазначених правопорушень пропонується карати штрафом від п'ятиста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Органами, уповноваженими розглядати справи стосовно самовільного проведення операторами, провайдерами телекомунікацій робіт, щодо розташування будинкових розподільних мереж та інших технічних засобів телекомунікації на об'єктах житлового фонду всіх форм власності, пропонується визначити районні, районні у містах, міські чи міськрайонні суди (суддів) (шляхом внесення відповідних змін до статті 221 цього Кодексу).

4.Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовою базою у цій сфері правового регулювання є Конституція України, Цивільний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Закон України "Про телекомунікації" та Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Реалізація положень законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття пропонованого проекту Закону сприятиме захисту житлових приміщень від руйнування внаслідок несанкціонованої діяльності операторів, провайдерів, що надають телекомунікаційні послуги.

 

Народний депутат України В. В. Писаренко

Народний депутат України Д. М. Добкін

Опрос