Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно вопроса оздоровления и отдыха детей

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 04.11.2013 № 3535
Дата рассмотрения: 04.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питання оздоровлення та відпочинку дітей"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Відповідно до ст. 50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

На сьогодні в Україні екологічні та санітарні норми та правила утримання територій населених місць допускають розташування у межах населених пунктів підприємств, що здійснюють викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище. У зв'язку з цим екологічні умови проживання осіб у безпосередній зоні впливу таких підприємств є значно гіршими у порівнянні з умовами проживання інших громадян, що свідчить про обмеження їхнього права на безпечне для життя і здоров'я довкілля.

Як зазначено у Концепції Державної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на період до 2017 року, протягом останніх років зберігається стійка тенденція до погіршення стану здоров'я дітей, обумовлена впливом різних негативних факторів, насамперед - екологічного характеру. За даними Держстату, при щорічному зменшенні кількості дітей показник їх захворюваності підвищується. Національна академія медичних наук констатує, що 80 відсотків випускників шкіл мають хронічні захворювання.

З огляду на вищезазначені факти, існує нагальна необхідність оздоровлення та відпочинку дітей, які проживають у зоні впливу підприємств, що здійснюють викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, з метою поліпшення та зміцнення стану їх здоров'я та відновлення їх життєвих сил.

2. Цілі і завдання прийняття Закону

Метою прийняття проекту Закону є забезпечення рівних прав дітей на безпечне для життя і здоров'я довкілля шляхом надання можливості оздоровлення та відпочинку дітям, які проживають в зоні впливу підприємств, що провадять діяльність у сфері зберігання, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знешкодження, захоронення відходів та здійснюють викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується внести зміни до Законів України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" та "Про охорону дитинства" щодо встановлення права на безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей із сімей, середньомісячний сукупний дохід яких не перевищує розміру 1 Ѕ мінімальної заробітної плати на кожного члена сім'ї, які проживають у п'ятикілометровій зоні впливу підприємств, що провадять діяльність у сфері зберігання, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знешкодження, захоронення відходів та здійснюють викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правову базу у даній сфері правового регулювання складають Конституція України, Закони України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", "Про охорону дитинства", "Про відходи", "Про охорону навколишнього природного середовища" та інші законодавчі акти.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових коштів з державного або місцевих бюджетів, оскільки здійснюється в межах існуючих бюджетних програм.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття зазначеного проекту Закону сприятиме реалізації прав дітей, які проживають у зоні впливу підприємств, що здійснюють викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, на безпечне для життя і здоров'я довкілля.

 

Народний депутат України

В. Ярема

Опрос