Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях относительно установления ответственности за перепродажу билетов на футбольные матчи, другие спортивные, концертно-художественные и культурологические мероприятия

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.10.2013 № 3382
Дата рассмотрения: 25.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перепродаж квитків на футбольні матчі, інші спортивні, концертно-мистецькі та культурологічні заходи"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Масова спекуляція з квитками на футбольні матчі, інші спортивні, концертно-мистецькі та культурологічні заходи, що останнім часом спостерігається в Україні, викликає необхідність встановлення адміністративної відповідальності за перепродаж відповідних квитків.

Крім того, спекуляція з квитками призводить до встановлення завищених цін та позбавляє фінансової можливості простих громадян відвідувати відповідні заходи, що підриває авторитет держави в особі її органів, які регулюють відповідні процеси в суспільстві.

Так, наприклад, ситуація щодо неможливості придбати квитки в касах НСК "Олімпійський" під час проведення футбольного матчу Україна - Англія, що відбувся 10 вересня 2013 року, та вкрай завищені ціни на квитки спекулянтів, обурили не лише українське суспільство, а й міжнародну спільноту.

Працівники міліції затримали деяких осіб, які продавали квитки з рук біля НСК "Олімпійський".

Однак чинним законодавством України не передбачено відповідальності за спекуляцію, зокрема, квитками на футбольні матчі. Покупець, як власник квитка, має право розпоряджатися ним за своїм волевиявленням: використати за призначенням, подарувати, продати тощо. На сьогодні реалізація квитків у такий спосіб підпадає під ознаки адміністративного правопорушення, визначеного статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Торгівля з рук у невстановлених місцях", яка передбачає адміністративну відповідальність за торгівлю з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях. Таке правопорушення тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 17 до 119 грн.) з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Тому є нагальна потреба врегулювати вказане питання на законодавчому рівні.

2. Цілі та завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою встановлення адміністративної відповідальності за спекуляцію квитками на футбольні матчі, інші спортивні, концертно-мистецькі та культурологічні заходи.

Завданням законопроекту є створення умов, які б забезпечували фінансову можливість простим громадянам України відвідувати футбольні матчі, інші спортивні, концертно-мистецькі та культурологічні заходи.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 160N, якою встановити відповідальність у вигляді штрафу від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених квитків та грошей, отриманих від їх реалізації, за скуповування з метою перепродажу та перепродаж квитків на футбольні матчі, інші спортивні, концертно-мистецькі та культурологічні заходи.

Місце законопроекту в системі законодавства

Законопроектом регулюються правовідносини у сфері адміністративних правовідносин.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання є Конституція України та Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту під час його практичного застосування, після його прийняття не впливатиме на видаткову частину державного або місцевих бюджетів, а навпаки призведе до збільшення доходів бюджетів за рахунок стягнення штрафів.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення створить умови, які будуть забезпечувати фінансову можливість простим громадянам України відвідувати футбольні матчі, інші спортивні, концертно-мистецькі та культурологічні заходи.

 

Народні депутати України  

О. Б. Мирний
І. М. Мірошниченко
 

Опрос