Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный тариф Украины, утвержденный Законом Украины "О Таможенном тарифе Украины" (относительно урегулирования ставок ввозной пошлины на поливинилхлорид)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.09.2013 № 3284
Дата рассмотрения: 14.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України" (щодо врегулювання ставок ввізного мита на полівінілхлорид)

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту закону

Прийняття законопроекту пов'язано з необхідністю формування режиму максимального сприяння бізнесу шляхом зменшення втручання держави в економіку, зниження адміністративних бар'єрів для його розвитку, модернізації податкової системи й поглиблення міжнародної економічної інтеграції України, що передбачено одним з напрямів стратегічних перетворень, визначених Програмою економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".

Необхідність прийняття проекту обґрунтовується потребою створення оптимальних умов забезпечення сировиною, що в даний час не виробляється на національній території, для вітчизняних підприємств будівельної та інших галузей, потребою в гармонізації українського законодавства з нормами, прийнятими в міжнародній практиці.

Врегулювання ставок ввізного мита на полівінілхлорид створить однакові конкурентні умови для вітчизняного та зарубіжного виробників, що відповідає засадам ринкової економіки. Це дасть можливість знизити вартість сировини, а отже і зменшити ціни на кінцеву продукцію.

2. Цілі і завдання законопроекту

Метою прийняття цього законопроекту є здійснення деталізації товарної категорії УКТЗЕД 3904 10 00 (полівінілхлорид, не змішаний з іншими речовинами), в рамках якої пропонується виділити такі товарні підкатегорії: 3904 10 00 10 (полівінілхлорид, отриманий емульсійним, або мікросуспензійним способом, за відповідними показниками), та 3904 10 00 90 (полівінілхлорид інший).

Завданням законопроекту є зниження адміністративних бар'єрів для виробництва експортоорієнтованої продукції, сприяння нарощуванню обсягів виробництва такої продукції та збільшенню її експорту, що дасть змогу покращити в цілому конкурентоспроможність економіки і сальдо Зовнішньоторговельного балансу України.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акту

Законопроектом пропонується внести зміни до Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України", з метою врегулювання ставок ввізного мита на полівінілхлорид.

Пропонується здійснити деталізацію товарної категорії УКТЗЕД 3904 10 00 (полівінілхлорид, не змішаний з іншими речовинами), в рамках якої пропонується виділити такі товарні підкатегорії: 3904 10 00 10 (полівінілхлорид, отриманий емульсійним, або мікросуспензійним способом, за відповідними показниками), та 3904 10 00 90 (полівінілхлорид інший).

Це пов'язано з тим, що полівінілхлорид, отриманий емульсійним, або мікросуспензійним способом, не виробляється в Україні, а імпортується в якості сировини для виробництва, зокрема, шпалер, більше 70 відсотків яких вітчизняними виробниками експортується.

Таким чином, з метою захисту вітчизняних товаровиробників та підвищення конкурентоспроможності національних товарів, по вказаній товарній підкатегорії доцільно залишити нульову ставку ввізного мита, яка є зараз чинною.

Полівінілхлорид, що пропонується віднести до товарної підкатегорії 3904 10 00 90, виробляється Україні, отже, доцільно погодитись із запропонованим підвищенням ставки ввізного мита до 6,5 відсотків.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним нормативно-правовим актом у даній сфері правового регулювання є Закон України "Про Митний тариф України".

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребує додаткових бюджетних витрат та призведе до незначного збільшення надходжень до бюджету, оскільки передбачається підвищення ставки ввізного мита до 6,5 відсотків на полівінілхлорид, що відноситься до товарної підкатегорії 3904 10 00 90.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття даного законопроекту дозволить створити умови для забезпечення стабільної роботи вітчизняних виробників, модернізації виробництва, запровадження передових технологій, застосування якісної сировини, що сприятиме збільшенню експорту виробленої в Україні продукції та дасть змогу покращити конкурентоспроможність економіки і сальдо Зовнішньоторговельного балансу України в цілому.

 

Народні депутати України  

О. М. Сікора
А. Б. Дирів
 

Опрос