Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты" (относительно статуса инвалидов войны)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.09.2013 № 3229
Дата рассмотрения: 10.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (щодо статусу інвалідів війни)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (щодо статусу інвалідів війни)" розроблено в зв'язку з чисельними зверненнями учасників бойових дій на території інших держав стосовно відсутності завершених досліджень впливу бойової психологічної травми на стан їх здоров'я та недосконалості процедур встановлення причинних зв'язків отриманих захворювань з участю у бойових діях, і необхідністю усунення порушення рівності прав ветеранів війни, які мають однаковий статус. Дане право вже отримали особи, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією, та особи, які у неповнолітньому віці були призвані чи добровільно вступили до лав Радянської Армії і Військово-Морського Флоту під час військових призовів 1941 - 1945 років і стали інвалідами внаслідок загального захворювання або захворювання, отриманого під час проходження військової служби чи служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, інших військових формуваннях.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Участь громадян України у бойових діях на території інших країн, а також в міжнародних операціях з підтримки миру і безпеки була і залишається виконанням військового обов'язку, пов'язаного з особливим ризиком для життя. Громадяни України в складних умовах у складі контингентів військ з гідністю і честю виконували свій військовий обов'язок в різних регіонах земної кулі.

Метою законопроекту є удосконалення чинного законодавства і встановлення рівних прав захисників Вітчизни всіх поколінь перед державою.

3. Загальна характеристика і основні завдання законопроекту

Законопроектом вносяться зміни до пункту 7 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Існуючий зміст пункту обмежує розповсюдження даного права на учасників бойових дій на території інших держав.

Реалізація законопроекту дає можливість приймати рішення щодо надання статусу інвалідів війни особам, які брали участь у бойових діях на території інших держав, і стали інвалідами внаслідок загального захворювання або захворювання, отриманого під час проходження військової служби чи служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, інших військових формуваннях.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

В даній сфері діють Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", міжнародні договори України, а також інші нормативно-правові акти, що приймаються на виконання законів України.

Зміст зазначеного законопроекту відповідає принципам, закріпленим Конституцією України щодо забезпечення соціального і правового захисту громадян.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Запропонований проект закону потребує додаткових витрат з державного та місцевих бюджетів України не більш, ніж для 1500 осіб на компенсацію підвищення рівня пільг з оплати за комунальні послуги з 75 % до 100 %, а також збільшення розміру щомісячної надбавки до пенсії з 25 % до 50 %, 75 %, 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, для інвалідів 3, 2, 1 груп відповідно та збільшення розміру разової грошової допомоги, що виплачується щорічно до 5 травня учасникам бойових дій і інвалідам війни у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Посилення заходів правового і соціального захисту учасників бойових дій на території інших країн, встановлення соціальної справедливості.

 

Народні депутати України 

О. О. Зарубінський 
В. Й. Развадовський
І. Ф. Шаров 

Опрос