Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах народных депутатов Украины" (относительно совершенствования отдельных положений)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.04.2013 № 2908
Дата рассмотрения: 16.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо вдосконалення окремих положень)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо вдосконалення окремих положень) розроблено з метою вдосконалення окремих виборчих процедур на виборах народних депутатів України.

Верховною Радою України 17 листопада 2011 року було прийнято Закон України "Про вибори народних депутатів України". На основі його положень відбулись чергові вибори народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, а також було проведено повторні та проміжні вибори в окремих одномандатних виборчих округах.

Щодо положень Закон України "Про вибори народних депутатів України" та особливостей його практичної реалізації було висловлено низку зауважень міжнародними експертами за результатами роботи місій спостереження від іноземних держав та міжнародних організацій за виборчим процесом чергових та повторних виборів народних депутатів України. Крім того, протягом лютого - травня 2014 року Верховною Радою України було прийнято прогресивні зміни до чинного законодавства про вибори Президента України та місцеві вибори, які уможливили належну організацію та проведення 25 травня 2014 року виборів Президента України та позачергових місцевих виборів.

Таким чином, на сьогодні є важливим вдосконалити положення Закону України "Про вибори народних депутатів України" з урахуванням чинного законодавства та практики проведення виборів Президента України та місцевих виборів, а також вирішити на законодавчому рівні цілу низку технічних аспектів організації виборчого процесу, які б унеможливили порушення конституційних виборчих прав громадян.

2. Мета і цілі прийняття законодавчого акта

Метою запропонованих змін є вдосконалення виборчих процедур виборів народних депутатів України для гарантування та забезпечення вільного волевиявлення громадян.

3. Загальна характеристика та основні положення акта

Законопроектом вносяться зміни до Закону України "Про вибори народних депутатів України" для вдосконалення правового регулювання виборчих процедур.

Зокрема, пропонується закріпити додаткові гарантії реалізації принципів загальності виборів, права громадян на участь у виборчому процесі в тому числі у виборчій агітації. Вдосконалено правовий статус представників партій у Центральній виборчій комісії, уповноважених осіб партій, офіційних спостерігачів. Розширено перелік їх прав, що сприятиме більш ефективному здійсненню ними своїх повноважень. Запропоновано більш прозорі, демократичні та відкриті засади організації діяльності виборчих комісій. Деталізовано окремі виборчі процедури та актуалізовано порядок підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях, встановлення підсумків та результатів виборів, складення і підписання відповідних протоколів виборчих комісій, транспортування і прийняття виборчої документації тощо. Уточнено та актуалізовано вимогам сьогодення особливості забезпечення безпеки роботи членів виборчих комісій, в тому числі при транспортуванні виборчої документації. Конкретизовано окремі виборчі процедури на чергових та позачергових виборах народних депутатів України з урахуванням шістдесятиденного строку проведення виборчого процесу.

4. Стан нормативно-правової бази

Основу нормативно-правової бази у даній сфері становлять Конституція України та Закон України "Про вибори народних депутатів України".

Реалізація положень зазначеного законопроекту після його прийняття змін до інших законів України не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття запропонованого проекту Закону сприятиме демократизації виборчого процесу та забезпеченню більш ефективних механізмів реалізації і захисту прав громадян України та результатів їх волевиявлення на виборах народних депутатів України.

 

Народний депутат України 

Р. П. Князевич 

Опрос