Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 213 Налогового кодекса Украины относительно освобождения от уплаты акцизного налога за ввоз на территорию Украины некоторых видов транспортных средств

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 20.06.2013 № 2379а
Дата рассмотрения: 10.04.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 213 Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати акцизного податку за ввезення на територію України деяких видів транспортних засобів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На сьогоднішній день, для повного легалізованого оформлення транспортного засобу, який завозиться на митну територію України, згідно чинного законодавства зобов'язаний пройти обов'язкові процедури оформлення, які включають в себе сплату:

- ввізне мито за ставкою 10 % фактурної вартості;

- акцизний податок відповідно до об'єму двигуна та віку транспортного засобу;

- податок на додану вартість за ставкою 20 % фактурної вартості з урахуванням ввізного мита та акцизного податку відповідно до чинного законодавства.

Беручи до уваги, що сукупність обов'язкових платежів несе в собі велике фінансове навантаження, що в деяких випадках призводить до неможливості придбання транспортного засобу, зокрема особами, на утриманні яких перебуває троє та більше дітей, існує потреба у скасуванні акцизного податку за ввезення транспортних засобів класу "міні вен".

Крім того, запровадження таких новел не погіршуватиме становище вітчизняних автовиробників, оскільки законопроектом пропонується ввести пільги щодо сплати акцизного податку за ввезення автомобілів класу міні вен, що розраховані на перевезення більшої кількості осіб ніж звичайні (від 6 до 9 з водієм включно) та не виробляються на жодному підприємстві України.

У зв'язку з цим, існує нагальна необхідність у врегулюванні даних правовідносин на законодавчому рівні.

2. Цілі і завдання законопроекту

Законопроект розроблено з метою підвищення добробуту громадян України.

Завданням законопроекту є звільнення від сплати акцизного податку на ввезення транспортних засобів класу міні вен, що не виробляються в Україні.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни та доповнити статтю 213 Податкового кодексу України новим положенням, згідно до якого ввезення транспортних засобів класу міні вен, що не виробляються на території України звільняються від сплати акцизного податку.

4. Місце законопроекту в системі законодавства

Законопроектом регулюються правовідносини у сфері оподаткування операцій із ввезенням на митну територію України транспортних засобів.

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Конституція України та Податковий кодекс України.

Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту під час його практичного застосування, після його прийняття, не потребуватиме додаткових витрат з Державного або місцевих бюджетів.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Внесення відповідних змін до статті 213 Податкового кодексу України сприятиме добробуту громадян України та не погіршуватиме становище вітчизняного автовиробника.

 

Народні депутати України 

О. Б. Мирний
І. М. Мірошниченко

Опрос