Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно зачисления налога на доходы физических лиц в соответствующие местные бюджеты по фактическому местонахождению структурных и обособленных подразделений юридического лица)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.05.2013 № 2029а
Дата рассмотрения: 22.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб до відповідних місцевих бюджетів за фактичним місцезнаходженням структурних та відокремлених підрозділів юридичної особи)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Проблема полягає у тому, що юридичні особи - суб'єкти господарювання при здійсненні підприємницької діяльності через структурні або відокремлені підрозділи сплачують податок на доходи фізичних осіб не до відповідних місцевих бюджетів за їх фактичним місцезнаходженням, а за місцем розташування центрального офісу юридичної особи.

Крім того, існує законодавча прогалина в тому, що питання сплати податку на доходи фізичних осіб до відповідних місцевих бюджетів виробничими структурними підрозділами юридичної особи законодавчо не врегульовано взагалі.

У зв'язку із тим, що відомості про виробничі структурні підрозділи не вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, це унеможливлює контроль зі сторони органів державної податкової служби щодо сплати податку на доходи фізичних осіб.

Це в свою чергу порушує принцип справедливого розподілу доходів між бюджетами та унеможливлює фінансові надходження до місцевих бюджетів і соціально-економічний розвиток регіонів.

2. Цілі та завдання проекту Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб до відповідних місцевих бюджетів за фактичним місцезнаходженням структурних та відокремлених підрозділів юридичної особи)" (далі - законопроект) розроблено з метою стимулювання реєстрації суб'єктами господарювання своїх структурних та відокремлених підрозділів і сплати відповідних податків, що в свою чергу забезпечить справедливий розподіл доходів, що закріплюються за бюджетами місцевого рівня та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів.

Завданнями цього проекту Закону є: забезпечити реєстрацію суб'єктами господарювання своїх структурних та відокремлених підрозділів; встановити відповідальність за не внесення відповідних відомостей до реєстру; законодавчо врегулювати питання наявності і доступності відомостей про виробничі структурні підрозділи; врегулювати питання сплати податку на доходи фізичних осіб до відповідних місцевих бюджетів виробничими структурними підрозділами юридичної особи; встановити контроль за випадками порушеннями порядку щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) юридичною особою до відповідного місцевого бюджету податків на доходи фізичних осіб за свої відокремлені підрозділи за їх місцезнаходженням.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Законопроектом пропонується створити законодавче підгрунття для виконання обов'язку юридичної особи нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податки за свої виробничі структурні та відокремлені підрозділи, якщо інше не встановлено законом.

Задля цього відомості про виробничі структурні підрозділи вносяться в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що є підґрунтям для контролю за такими структурними підрозділами органами державної податкової служби на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Відомості про виробничі структурні підрозділи юридичної особи залучаються до її реєстраційної справи та включаються до Єдиного державного реєстру.

Також встановлюється адміністративна відповідальність за не внесення відповідних відомостей до Реєстру.

А саме в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про виробничі структурні підрозділи юридичної особи:

ідентифікаційний код юридичної особи;

повне найменування виробничого структурного підрозділу;

місцезнаходження виробничого структурного підрозділу;

прізвище, ім'я та по батькові осіб, які координують діяльність відповідного виробничого структурного підрозділу;

інші відомості.

Порядок подання відомостей про виробничі структурні підрозділи для включення до Єдиного державного реєстру та його реєстрація відбуваються у тому ж порядку, що й для відокремлених підрозділів.

Даний проект Закону пропонуємо розглядати та прийняти разом з проектом Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб до відповідних місцевих бюджетів за фактичним місцезнаходженням структурних та відокремлених підрозділів юридичної особи)" задля системного вирішення проблеми.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

До нормативно-правових актів, які діють у цій сфері суспільних відносин, належать:

Податковий кодекс України;

Господарський кодекс України;

Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування прийняття проекту Закону

Прийняття та реалізація положень законопроекту не потребує жодних додаткових матеріальних чи будь-яких інших витрат з державного або місцевих бюджетів України, передбачених чинною редакцією Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік".

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття зазначеного законопроекту сприятиме справедливому розподілу надходжень, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів.

Крім того, прийняття проекту Закону створить законодавчу основу для збільшення доходів місцевих бюджетів за рахунок податку на доходи, який нараховується працівникам відповідного виробничого структурного підрозділу юридичної особи за його фактичним місцезнаходженням; врегулює питання механізму сплати податку на доходи фізичних осіб до бюджетів виробничими структурними підрозділами; встановить законодавче підгрунття для контролю за випадками порушеннями порядку сплати юридичною особою цього податку органами державної податкової служби.

 

Народні депутати України

Гордієнко С. В.

Ващук К. Т.

Наконечний В. Л.

Тимошенко В. А.

Джига М. В.

Дубневич Я. В.

Гінка Я. Я.

Опрос