Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Соглашения между Украиной и Королевством Нидерланды о Международной миссии защиты расследования

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.07.2014 № 88
Дата рассмотрения: 28.07.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Угоди між Україною та Королівством Нідерланди про Міжнародну місію захисту розслідування"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про ратифікацію Угоди між Україною та Королівством Нідерланди про Міжнародну місію захисту розслідування" (далі - проект Закону України) розроблено відповідно до положень частини шостої статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України".

Схвалення проекту Закону України дозволить ратифікувати Угоду між Україною та Королівством Нідерланди про Міжнародну місію захисту розслідування, що сприятиме подальшому практичному залученню нідерландської сторони до розслідування причин авіаційної катастрофи, яка сталася на території України 17 липня 2014 року з рейсом МН17 авіакомпанії "Малазійські авіалінії".

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між міністрами закордонних справ України та Королівства Нідерландів від 24 липня 2014 року українська сторона передала Нідерландам повноваження на проведення розслідування причин та наслідків авіаційної катастрофи, яка сталася на території України 17 липня 2014 року. Для технічного виконання зазначеного Меморандуму 24 липня 2014 року була також укладена відповідна Угода між Національним бюро розслідувань авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами України та Голландською радою з безпеки Королівства Нідерланди щодо передачі проведення розслідування зазначеної авіаційної події.

2. Мета і шляхи її досягнення

Практичне значення і мета проекту Закону України полягають у тому, що в разі його схвалення Верховною Радою України всі необхідні внутрішньодержавні процедури щодо набрання чинності зазначеною Угодою з української сторони будуть виконані.

3. Правові аспекти

У відповідній сфері суспільних відносин діє:

Закон України "Про міжнародні договори України" від 29.06.2004 р.;

Прийняття Закону України не потребуватиме внесення змін до чинного законодавства України та прийняття нових законодавчих актів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття Верховною Радою України Закону України не призведе до додаткових фінансових та матеріальних витрат. Усі фінансові питання вирішуватимуться у межах коштів, передбачених Державним бюджетом України відповідальним центральним органами виконавчої влади для виконання заходів міжнародного співробітництва у зазначеній сфері.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України потребує погодження з Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Зазначений проект не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект Закону України не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери, тому не потребує врахування позиції профспілок та об'єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не є регуляторним актом та не матиме впливу на ринкове середовище, забезпечення прав і інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави.

11. Прогноз результатів

У разі прийняття Верховною Радою України Закону України "Про ратифікацію Угоди між Україною та Королівством Нідерланди про Міжнародну місію захисту розслідування" зазначену Угоду буде ратифіковано, тим самим будуть виконані внутрішньодержавні процедури в Україні, необхідні для набрання нею чинності.

 

Т. в. о. Міністра 

Н. М. Галібаренко

Опрос