Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Меморандума о взаимопонимании между Украиной как Заемщиком и Европейским Союзом как Кредитором и Кредитного соглашения между Украиной как Заемщиком, Национальным банком Украины как Агентом Заемщика и Европейским Союзом как Кредитором относительно получения Украиной макрофинансовой помощи Европейского Союза в сумме до 1 миллиарда евро

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.05.2014 № 85
Дата рассмотрения: 19.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором і Кредитної Угоди між Україною як позичальником, Національним банком України як Агентом Позичальника та Європейським Союзом як Кредитором щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором і Кредитної Угоди між Україною як Позичальником, Національним банком України як Агентом Позичальника та Європейським Союзом як Кредитором щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро" (далі - проект Закону України) розроблено Міністерством фінансів у зв'язку з необхідністю ратифікації договорів, укладених з Європейським Союзом щодо надання Україні кредитної допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону України розроблено з метою набуття чинності для України Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором, підписаного 28 квітня та 13 травня 2014 року в м. Брюсселі і 12 травня 2014 року в м. Києві, та Кредитної угоди між Україною як Позичальником, Національним банком України як Агентом Позичальника та Європейським Союзом як Кредитором, підписаної 24 квітня 2014 року в м. Люксембург, 12 травня 2014 року у м. Києві та 13 травня 2014 року у м. Брюсселі, щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро, які набирають чинності з дати отримання Європейським Союзом офіційних письмових повідомлень від України про виконання внутрішньодержавних процедур, передбачених законодавством України, необхідних для набрання чинності цими договорами.

3. Правові аспекти

Основними нормативно-правовими актами в даній сфері правового регулювання є Розпорядження Президента України від 08.05.2014 р. N 836/2014-рп "Про уповноваження О. Шлапака та С. Кубіва на підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором і Кредитної Угоди між Україною як Позичальником, Національним банком України як Агентом Позичальника та Європейським Союзом як Кредитором щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро", Закони України від 29.06.2004 N 1906-IV "Про міжнародні договори України", від 20.05.99 N 679-XIV "Про Національний банк України", Укази Президента України від 15.11.2006 N 970/2006 "Про Положення про порядок підготовки та внесення проектів актів Президента України", від 08.04.2011 N 446/2011 "Про Положення про Міністерство фінансів України", Регламент Кабінету Міністрів України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 N 950 (зі змінами).

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація безпосередньо Закону України не потребує додаткових витрат з державного бюджету України. Разом з тим набуття чинності Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди дозволить Україні залучити на умовах строковості та платності додаткові фінансові ресурси Європейського Союзу, що у майбутньому потребуватиме передбачення додаткових витрат з Державного бюджету України для обслуговування та погашення залученого кредиту. Відсоткова ставка запозичення на 15 років прогнозується як прийнятна (до 3 % річних), проте буде відома тільки під час виходу Європейської Комісії, що має найвищий кредитний рейтинг (ААА), на зовнішній ринок запозичень для отримання коштів, що перераховуватимуться Україні за тією ж кредитною ставкою. Очікуваний пільговий період кредитування становить 5 років.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України погоджено Рахунковою палатою, Національним банком, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством енергетики та вугільної промисловості, Міністерством доходів і зборів, Міністерством закордонних справ, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Державною казначейською службою, Державною службою статистики, НАК "Нафтогаз України" та Міністерством юстиції.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання дискримінації

Проект Закону України не містить ознак дискримінації.

8. Запобігання корупції

Проект Закону України не містить правил і процедур, які містять ризики вчинення корупційних правопорушень.

9. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує проведення обговорень та консультацій з громадськістю.

10. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери.

11. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не є регуляторним актом, а отже не має регуляторного впливу.

12. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України дозволить здійснити необхідні кроки для набуття чинності для України Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором і Кредитної Угоди між Україною як Позичальником, Національним банком України як Агентом Позичальника та Європейським Союзом як Кредитором щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро.

Головним результатом прийняття проекту Закону України буде набуття чинності для України вказаних договорів з ЄС і подальше отримання Україною додаткових кредитних ресурсів для підтримання стабільності її фінансово-економічної системи.

 

В. о. Міністра фінансів України 

А. Мярковський

Опрос