Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Меморандума о взаимопонимании между Правительством Украины и Организацией по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) о размещении специальной мониторинговой миссии ОБСЕ

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.05.2014 № 84
Дата рассмотрения: 19.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) про розміщення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) про розміщення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ" (далі - проект Закону України) розроблено МЗС України з метою набрання чинності Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) про розміщення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, який було вчинено 14 квітня 2014 року у Відні на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України N 336-р від 9 квітня 2014 р. "Про підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) про розміщення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ" з метою створення належних умов для роботи в Україні згаданої місії, рішення про створення якої було прийнято Постійною Радою ОБСЄ 21 березня 2014 року (Рішення ПР ОБСЄ N 1117).

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону України розроблено з метою набрання чинності Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) про розміщення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Ратифікація Меморандуму та набрання ним чинності дозволить створити належні умови для роботи в Україні спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

3. Правові аспекти

У цій сфері правового регулювання діють: Конституція України, Закон України "Про міжнародні договори України", Положення про дипломатичні представництва та консульські установи іноземних держав в Україні, затверджене Указом Президента України від 10 червня 1993 року N 198, Положення про Міністерство закордонних справ України, затверджене Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 381, "Про ратифікацію Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України і Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) щодо створення нової форми співробітництва".

Реалізація положень проекту Закону України не потребує внесення змін до чинних актів або визнання актів такими, що втратили чинність.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Закон України "Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) про розміщення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ" та подальша його реалізація не потребуватиме додаткового фінансування з Державного бюджету України на 2014 рік.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України погоджено без зауважень Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством доходів і зборів України, Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

Проект Закону України не містить правил і процедур, які можуть мати ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект не потребує проведення антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує проведення консультацій із громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) про розміщення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ" дозволить створити необхідні правові підстави для забезпечення повноцінної роботи спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

 

Т. в. о. Міністра закордонних справ України 

Н. М. Галібаренко

Опрос