Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Будапештской конвенции о договоре перевозки грузов внутренними водными путями (КПВВ)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.03.2014 № 78
Дата рассмотрения: 21.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Будапештської конвенції про договір перевезення вантажів внутрішніми водними шляхами (КПВВ)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про ратифікацію Будапештської конвенції про договір перевезення вантажів внутрішніми водними шляхами (КПВВ)" (далі - проект акта) розроблено на виконання Закону України "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу".

Проектом акта передбачається ратифікувати Будапештську конвенцію про договір перевезення вантажів внутрішніми водними шляхами (далі - Конвенція), укладену 22 червня 2001 року в м. Будапешті (Угорська Республіка).

Зазначену Конвенцію було розроблено за участю Європейської економічної комісії Організації Об'єднаних Націй відповідно до рекомендацій Заключного акта Наради по безпеці та співробітництву в Європі від 1 серпня 1975 року стосовно погодження правових режимів в інтересах розвитку перевезень державами - членами Центральної комісії судноплавства на річці Рейн та рекомендацій Дунайської Комісії. На даний час Конвенція є одним із найважливіших міжнародних нормативно-правових актів, які встановлюють правила договору перевезення вантажів внутрішніми водними шляхами.

Прийняття проекту акта сприятиме уніфікації правил міжнародних перевезень вантажів внутрішніми водними шляхами, що дозволить усунути перешкоди у здійсненні українськими перевізниками міжнародних вантажних перевезень та розширити їх участь у судноплавстві на європейських річках.

2. Мета та шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту акта є надання Верховною Радою України згоди на обов'язковість для України Будапештської конвенції про договір перевезення вантажів внутрішніми водними шляхами (КПВВ).

Конвенцію було підписано від імені України 20 червня 2002 року на умовах, передбачених підпунктом "b" пункту 2 статті 33 Конвенції, з умовою про подальшу ратифікацію.

У зв'язку з цим приєднання України до Конвенції пропонується оформити Законом України про ратифікацію.

3. Правові аспекти

Правила укладення та виконання договору перевезення вантажів внутрішніми водними шляхами в Україні регулюється Кодексом торговельного мореплавства України та Цивільним кодексом України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень проекту акта не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено без зауважень з Міністерством інфраструктури України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством закордонних справ України та Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць, тому не потребує узгодження з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

61. Запобігання дискримінації

Проект акта не містить положень з ознаками дискримінації. Проект акта не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

Проект акта не містить правил і процедур, які мають ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект акта не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не є проектом регуляторного акта.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про ратифікацію Будапештської конвенції про договір перевезення вантажів внутрішніми водними шляхами" сприятиме вдосконаленню правового забезпечення діяльності українських судноплавних компаній, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів, та формалізує правила договору перевезення вантажів внутрішніми водними шляхами.

 

Міністр інфраструктури України

В. В. Козак

Опрос