Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Протокола о внесении изменений в Соглашение об основных направлениях сотрудничества государств - участников Содружества Независимых Государств в области защиты прав потребителей от 25 января 2000 года

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.02.2014 № 71
Дата рассмотрения: 18.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Угоди про основні напрями співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі захисту прав споживачів від 25 січня 2000 року"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Протокол про внесення змін до Угоди про основні напрями співробітництва держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі захисту прав споживачів від 25 січня 2000 року підписано у м. Мінськ 19 травня 2011 року. Прикінцевими положеннями Протоколу передбачено виконання державами - учасницями Угоди внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання ним чинності.

2. Мета і шляхи її досягнення

Внесення змін до Угоди про основні напрями співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі захисту прав споживачів від 25 січня 2000 року надасть можливість створити Консультативну раду з захисту прав споживачів держав-учасниць СНД (галузевий орган СНД у сфері захисту прав споживачів).

Враховуючи, що Угода про основні напрямки співробітництва держав - учасниць СНД у сфері захисту прав споживачів від 25 січня 2000 року ратифікована Верховною Радою України 7 березня 2002 року (Закон України N 3102-III), Протокол потребує ратифікації шляхом прийняття Закону про ратифікацію.

3. Правові аспекти

Нормативно-правова база у даній сфері правового регулювання:

Закон України від 12 травня 1991 року N 1023-XII "Про захист прав споживачів" (зі змінами);

Постанова Верховної Ради України від 25 січня 1995 року N 26/95-ВР "Про затвердження положень щодо захисту прав споживачів";

Закон України від 29 червня 2004 року N 1906-IV "Про міжнародні договори України";

Угода про основні напрями співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі захисту прав споживачів від 25 січня 2000 року;

Закон України від 07 березня 2002 року N 3102-III "Про ратифікацію Угоди про основні напрями співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі захисту прав споживачів".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України. Витрати на можливі організаційні заходи здійснюються в межах коштів передбачених на утримання Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів за бюджетною програмою КПКВК 1202010 "Керівництво та управління у сфері захисту прав споживачів" КЕКВ 1134 "Оплата послуг (крім комунальних)".

5. Позиція заінтересованих органів

Проект закону погоджено без зауважень з Міністерством закордонних справ України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством юстиції України та Антимонопольним комітетом України.

6. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць України.

61. Запобігання дискримінації

У проекті відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилась.

7. Запобігання корупції

Законопроект не містить норм, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Законопроект не потребує проведення консультацій з громадськістю.

Пропозиції щодо інформаційного супроводження та роз'яснення до проекту Закону України "Про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Угоди про основні напрями співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі захисту прав споживачів від 25 січня 2000 року" додаються.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту надасть можливість створити міждержавний орган галузевого співробітництва у сфері захисту прав споживачів, який сприятиме: формуванню ефективної споживчої політики в державах - учасницях СНД, організації діяльності державних інститутів у вирішенні актуальних питань захисту прав споживачів відповідно до міжнародних норм та стандартів, покращенню рівня безпеки споживчих товарів та послуг, а також запобіганню доступу неякісної продукції на ринки держав - учасниць СНД.

 

Голова Держспоживінспекції України 

С. М. Орєхов

Опрос