Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Соглашения между Кабинетом Министров Украины и Правительством Черногории о сотрудничестве в области защиты от природных и других катастроф

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 29.01.2014 № 66
Дата рассмотрения: 28.01.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чорногорії про співробітництво в галузі захисту від природних та інших катастроф"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Необхідність прийняття Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чорногорії про співробітництво в галузі захисту від природних та інших катастроф" зумовлена вимогам частини другої статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" та відповідним роз'ясненням Міністерства юстиції України щодо внутрішньодержавної процедури набуття чинності зазначеною Угодою.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Ратифікація Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чорногорії про співробітництво в галузі захисту від природних та інших катастроф надасть згоду на обов'язковість виконання міжнародного договору, що встановлює принципи і рамки взаємної скоординованої допомоги сторонами Угоди у разі виникнення надзвичайної ситуації на території обох держав.

3. Основні положення законопроекту

Цим проектом Закону України ратифікується Угода, що визначає умови здійснення співробітництва в галузі запобігання великим природним і техногенним ризикам та їх прогнозування, підготовки учасників цивільного захисту та надання добровільної і взаємної допомоги у випадках стихійного лиха або значних аварій.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

На цей час договірно-правова база між Україною та Чорногорією у цій сфері правового регулювання не є розвинутою. Закон України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чорногорії про співробітництво в галузі захисту від природних та інших катастроф" не змінює чинного законодавства та не вимагає прийняття нових законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Джерелом фінансування при можливому наданні допомоги Уряду Чорногорії в разі виникнення катастрофи можуть бути резервний фонд державного бюджету України або інші джерела. У цьому випадку відповідні видатки будуть регламентовані окремим рішенням Кабінету Міністрів України.

Організаційна робота з виконання положень Угоди, а також інші форми співробітництва, передбачені Угодою, фінансуватимуться за рахунок відповідних бюджетних програм кошторису витрат ДСНС України (КПКВ 3701010 "Керівництво та управління у сфері надзвичайних ситуацій"). Реалізація положень Угоди додаткових витрат з Державного бюджету України на поточний та подальші роки не потребує.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття і ведення в дію Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чорногорії про співробітництво в галузі захисту від природних та інших катастроф" дасть можливість оперативно і своєчасно надавати взаємодопомогу, здійснювати обмін інформацією з метою запобігання надзвичайним ситуаціям, а в разі їх виникнення - організовано і ефективно вирішувати питання ліквідації їх наслідків.

Прийняття Закону України не потребує внесення змін до чинного законодавства або прийняття нових законів України.

Зазначена Угода стане правовою основою співробітництва між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чорногорії в галузі попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.

 

Міністр оборони України 

П. В. Лебедєв

Опрос