Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О присоединении Украины к Расширенному частичному соглашению о создании Группы по сотрудничеству в борьбе против злоупотребления наркотиками и их незаконного оборота (Группа Помпиду)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.01.2014 № 64
Дата рассмотрения: 27.01.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про приєднання України до Розширеної часткової угоди про створення Групи зі співробітництва у боротьбі проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу (Група Помпіду)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про приєднання України до Розширеної часткової угоди про створення Групи зі співробітництва у боротьбі проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу (Група Помпіду)" розроблено Державною службою України з контролю за наркотиками відповідно до Закону України "Про міжнародні договори України".

Приєднання України до Розширеної часткової угоди про створення Групи зі співробітництва у боротьбі проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу (Група Помпіду) сприятиме започаткуванню та реалізації в Україні пілотних проектів з профілактики наркоманії, лікування та реабілітації наркозалежних; отриманню в постійному режимі інформації щодо наркозагроз, тенденцій поширення наркотрафіку і споживання наркотиків; сприятиме підвищенню ефективності співробітництва у сфері контролю за наркотиками за європейськими стандартами на міжурядовому та експертному рівнях.

Групу Помпіду створено 27 березня 1980 року за рішенням Комітету Міністрів Ради Європи, прийнятим з ініціативи 12 держав - членів Ради Європи, з метою здійснення всебічного вивчення проблем зловживання наркотиками та їх незаконного обігу.

У даний час членами Групи Помпіду є 36 держав, у тому числі 33 держави - члена Ради Європи (Австрія, Азербайджан, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Ісландія, Італія, Кіпр, Німеччина, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Македонія, Норвегія, Нідерланди, Польща, Португалія, Російська Федерація, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Сербія, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Чорногорія, Швейцарія, Швеція) та 3 держави, які не є членами Ради Європи (Ізраїль, Марокко, Мексика). Учасником Групи Помпіду є також Європейський Союз.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою підготовки проекту Закону України є створення правових підстав для розширення участі України у співробітництві в рамках Ради Європи щодо боротьби з незаконним обігом наркотиків.

Набуття Україною членства в Групі Помпіду дозволить значно розширити існуючий рівень співробітництва, відкриє додаткові можливості для залучення міжнародної технічної допомоги, вивчення та запровадження міжнародного досвіду у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків, дасть право брати безпосередню участь у роботі спеціалізованих груп і мереж щодо запобігання наркотрафіку.

3. Правові аспекти

Діяльність у сфері протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними в Україні регулюється, зокрема:

Законом України "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними";

Законом України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори";

Законом України "Про оперативно-розшукову діяльність";

Кримінальним процесуальним кодексом України;

Митним кодексом України;

міжнародними договорами України, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України

Прийняття проекту Закону не потребуватиме внесення змін до чинних і прийняття нових нормативно-правових актів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Участь України у Групі Помпіду передбачає щорічну сплату Україною членських внесків до бюджету Групи у розмірі близько 28 тис. євро.

Здійснення видатків, пов'язаних із виконанням фінансових зобов'язань України перед бюджетом Групи Помпіду, буде забезпечуватися за рахунок і в межах коштів, які передбачаються у державному бюджеті для Державної служби України з контролю за наркотиками за бюджетною програмою 5551010 "Керівництво та управління в сфері контролю за наркотиками" за КЕКВ 2630 "Поточні трансферти урядам іноземних держав та міжнародним організаціям".

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону України погоджено без зауважень Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України; із зауваженнями редакційного характеру, які враховано - Міністерством закордонних справ України.

Міністерством юстиції України проведено правову експертизу та погоджено проект Закону України без зауважень.

6. Регіональний аспект

Проект Закону України не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону України відсутні положення, які містять ознаки дискримінації, а тому відсутня необхідність проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону України відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону України не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону України не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону України не впливає на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про приєднання України до Розширеної часткової угоди Ради Європи про створення групи зі співробітництва в боротьбі проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу (Група Помпіду)" відповідає національним інтересам України, підтвердить її прагнення активізувати співпрацю з Радою Європи в сфері боротьби з наркотиками і сприятиме інтеграції до Європейського співтовариства.

Голова Державної служби України з контролю за наркотиками В. Тимошенко

Опрос