Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О присоединении Украины к Международной конвенции о спасении, 1989 года

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.01.2014 № 63
Дата рассмотрения: 27.01.2014 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про приєднання України до Міжнародної конвенції про рятування, 1989 року"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про приєднання України до Міжнародної конвенції про рятування, 1989 року" (далі - Проект акта) розроблено з метою надання Верховною Радою України згоди на обов'язковість для України Міжнародної конвенції про рятування, 1989 року (шляхом ратифікації).

Названа Конвенція була вчинена 28 квітня 1989 року в м. Лондоні і є одним із найважливіших міжнародних нормативно-правових документів, які регламентують процедуру надання відповідної допомоги суднам чи будь-якому іншому майну, що перебувають у небезпеці на водних шляхах.

Відповідно до статті 30 Конвенції Україна приєднується до Конвенції із застереженнями про незастосування положень Конвенції у випадках, коли:

рятувальна операція має місце у внутрішніх водах України та всі судна, з якими пов'язані такі дії, є суднами внутрішнього плавання;

рятувальні операції проводяться у внутрішніх водах України без використання плавзасобів;

всі заінтересовані сторони є громадянами або юридичними особами України;

майно, стосовно якого потрібно застосовувати рятувальні операції, є морським майном культурного характеру, доісторичного, археологічного чи історичного значення та знаходиться на морському дні.

Приєднання до Конвенції обумовлено необхідністю уніфікації механізму здійснення рятівних заходів на водних об'єктах з метою досягнення безпеки судноплавства та охорони навколишнього середовища.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття Проекту акта є необхідність міжнародно-правового закріплення правил надання допомоги суднам чи будь-якому іншому майну, що перебувають у небезпеці на водних шляхах.

Рішення про приєднання України до Конвенції має прийматися у формі закону України про приєднання до Конвенції.

3. Правові аспекти

На даний час питання рятування на водних об'єктах регулюються такими нормативно-правовими актами України:

Міжнародна конвенція про пошук та рятування на морі 1979 року (Україна приєдналася згідно з Постановою Верховної Ради України від 17.11.92 N 2786-XII);

Угода про співробітництво причорноморських держав з пошуку та рятування на Чорному морі (ратифікована Законом України від 28.11.2002 N 322-IV);

Кодекс торговельного мореплавства України;

Закон України "Про транспорт";

Закон України "Про аварійно-рятувальні служби";

Закон України "Про міжнародні договори України".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень проекту Закону України не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено без зауважень з Міністерством інфраструктури України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Міністерством екології та природних ресурсів України та Державною службою України з надзвичайних ситуацій. Проект акта погоджено із зауваженнями з Міністерством закордонних справ України.

Висновок Мін'юсту від 19.07.2013 - проект акта погоджено без зауважень.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць, тому не потребує узгодження з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

61. Запобігання дискримінації

Проект акта не містить положень з ознаками дискримінації. Проект акта не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

Проект акта не містить правил і процедур, які мають ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект акта не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує громадського обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не є проектом регуляторного акта.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про приєднання України до Міжнародної конвенції про рятування, 1989 року" сприятиме вдосконаленню законодавства щодо проведення рятувальних операцій на морі та сприятиме забезпеченню безпеки судноплавства з метою охорони навколишнього середовища.

 

Міністр інфраструктури України 

В. В. Козак

Опрос