Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Протокола пограничного знака "ТУР", установленного для обозначения точки стыка государственных границ Украины, Румынии и Венгрии

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.11.2013 № 55
Дата рассмотрения: 06.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про ратифікацію Протоколу прикордонного знака "ТУР", який встановлено для позначення точки стику державних кордонів України, Румунії і Угорщини"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про ратифікацію Протоколу прикордонного знака "ТУР", який встановлено для позначення точки стику державних кордонів України, Румунії і Угорщини" (далі - проект Закону) розроблено з ініціативи Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Протягом 2007 року Українсько-Угорською Прикордонною Комісією, Прикордонними представниками державних кордонів Румунії і Угорщини, а також Змішаною українсько-румунською прикордонною комісією було проведено перевірку проходження лінії державного кордону між Україною і Угорською Республікою, за результатами якої було виявлено природні зміни на річковій ділянці державного кордону (підмив берегів) поблизу прикордонного знака "ТУР", який встановлено для позначення точки стику державних кордонів України, Румунії і Угорщини. Зазначене потребувало перенесення прикордонного знака "ТУР" в інше безпечне місце.

За результатами перенесення прикордонного знака було підготовлено новий протокол прикордонного знака "ТУР", який 17 жовтня 2012 року в м. Будапешт було підписано.

Відповідно до Договору між Україною і Угорською Республікою про режим українсько-угорського державного кордону, співробітництво та взаємодопомогу з прикордонних питань від 19 травня 1995 року та Договору між Україною та Румунією про режим українсько-румунського державного кордону, співробітництво та взаємну допомогу з прикордонних питань від 17 червня 2003 року Протокол підлягає ратифікації.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту Закону є ратифікація редемаркаційних документів, а саме - Протоколу прикордонного знака "ТУР", який встановлено для позначення точки стику державних кордонів України, Румунії і Угорщини.

Проектом Закону передбачається ратифікувати Протокол прикордонного знака "ТУР", який встановлено для позначення точки стику державних кордонів України, Румунії і Угорщини.

3. Правові аспекти

Цей проект Закону було розроблено відповідно до Договору між Україною і Угорською Республікою про режим українсько-угорського державного кордону, співробітництво та взаємодопомогу з прикордонних питань від 19 травня 1995 року та Договору між Україною та Румунією про режим українсько-румунського державного кордону, співробітництво та взаємну допомогу з прикордонних питань від 17 червня 2003 року.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація заходів, передбачених проектом Закону, не потребує додаткового фінансування з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено з Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством закордонних справ, Міністерством юстиції, Міністерством оборони, Міністерством аграрної політики та продовольства, Міністерством екології та природних ресурсів, Державним агентством земельних ресурсів, Державним агентством водних ресурсів.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6.1. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні акти, правила, процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень. Проект Закону не потребує проведення антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта згідно із Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" не є регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Прийняття Закону сприятиме подальшому розвитку добросусідських відносин між Україною, Румунією й Угорщиною.

 

Міністр внутрішніх справ України

В. Ю. Захарченко

Опрос