Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Закон Украины "О выборах депутатов Верховной Рады Автономной Республики Крым, местных советов и сельских, поселковых, городских голов" (относительно некоторых вопросов организации работы территориальных избирательных комиссий)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.02.2012 № 10123
Дата рассмотрения: 27.02.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (стосовно деяких питань організації роботи територіальних виборчих комісій)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

У чинному Законі України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" чітко не врегульовані питання, пов'язані з фінансовим, організаційним, правовим, технічним забезпеченням роботи територіальних виборчих комісій, сформованих на чергових виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських, районних, міських, районних у містах рад та міських голів у період після завершення виборчого процесу і до наступних чергових виборів.

Зокрема, чинним Законом лише для забезпечення діяльності територіальної виборчої комісії Автономної Республіки Крим передбачено формування апарату виборчої комісії, який фінансується з місцевого бюджету. В той же час, наприклад, у Донецькій, Київській, Луганській, Львівській областях кількість виборчих дільниць і виборців значно більша ніж в АР Крим, відповідно більшим є навантаження для теркомісій під час місцевих виборів. Але для них формування апарату виборчої комісії не передбачено.

Зазначені проблеми значно ускладнюють організацію, підготовку та проведення відповідних місцевих виборів, а також можливість забезпечити додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори. Відповідно вони потребують належного й адекватного законодавчого регулювання.

2. Цілі й завдання прийняття акта

Метою прийняття Закону, що пропонується, є врегулювання низки проблем, що існують в чинному Законі України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", та зменшення перешкод для реалізації громадянами своїх виборчих прав.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується поширити на обласні, міські, районні, районні у містах територіальні виборчі комісії право формувати апарат виборчої комісії, який фінансуватиметься з місцевого бюджету.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у даній сфері регулюються Законом України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття змін до інших законів не потребуватиме.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття цього закону проблеми поліпшить процес організації, підготовки та проведення місцевих виборів в Україні, а також сприятиме громадянам у реалізації ними своїх виборчих прав.

 

Народний депутат України 

Г. Р. Арутюнов

Опрос