Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно формирования депутатских фракций (групп на правах фракции) местных советов

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.02.2012 № 10118
Дата рассмотрения: 24.02.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо формування та статусу депутатських фракцій (груп на правах фракції) місцевих рад

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Із прийняттям Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" від 10 липня 2010 року на виборах депутатів міських, районних, районних в місті та обласних рад була запроваджена змішана виборча система.

Зазначене призвело до ситуації, коли депутатський мандат отримують один чи два представника певної політичної партії, які не в змозі сформувати фракцію цієї партії в місцевій раді.

Тим самим виникають обставини, що можуть призвести до порушення принципу рівноправності депутатів місцевої ради, який закріплений в статті 3 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону створить умови для реалізації права всіх депутатів місцевих рад на утворення депутатських об'єднань (депутатських фракцій та депутатських груп) і тим самим сприятиме забезпеченню на практиці принципу рівноправності депутатів місцевих рад.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом передбачається, що депутати, обрані за виборчими списками кількох місцевих організації політичної партії, які за результатами виборів отримали депутатські мандати, та депутати, обрані в одномандатних мажоритарних виборчих округах у разі їх висування кандидатами відповідними місцевими організаціями політичних партій, якщо кожна з цих місцевих організацій політичних партій не отримала кількість депутатських мандатів, яка надає їй право утворити окрему депутатську фракцію, можуть утворити депутатську групу на правах депутатської фракції.

Крім того, чітко визначаються умови утворення та реєстрації депутатських фракцій (груп на правах фракції), їх повноваження та порядок формування міжфракційних депутатських груп.

4. Стан нормативно-правової бази

У даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Закони України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про статус депутатів місцевих рад".

Прийняття Закону не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття Закону не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

6. Прогнозовані соціально-економічні та інші наслідки застосування акта

Прийняття Закону сприятиме більш ефективній організації місцевих рад. Забезпечить реалізацію принципу рівноправності депутатів місцевих рад.

 

Народний депутат України 

М. Ф. Трайдук 

Опрос