Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2012 год" (относительно усиления государственной поддержки сельского хозяйства в условиях его критического состояния в 2012 году)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.02.2012 № 10114
Дата рассмотрения: 23.02.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" (щодо посилення державної підтримки сільського господарства в умовах його критичного стану в 2012 році)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Напередодні весняно-польових робіт ситуація в сільському господарстві України є вкрай загрозливою.

Тривала засуха другої половини минулого року спричинила суттєвий недосів головної продовольчої культури - озимої пшениці, а отримані восени сходи лише на половині площі були в задовільному стані. В результаті дії аномально низьких температур наприкінці зими загибель озимих може скласти ще близько 2 млн. га, а загальна площа пересіву досягне 3 - 5 млн. га. За оцінками експертів, додаткові витрати агрогосподарств збільшаться на 7 млрд. гривень. Таких ресурсів у більшості товаровиробників немає.

Ситуація суттєво погіршується тим, що невпинно зростають ціни на паливно-мастильні матеріали, добрива, засоби захисту рослин, насіння, техніку. В цих умовах, а також під тиском світової фінансової кризи, суттєво погіршені можливості кредитування галузі.

І в той же час значно скоротились обсяги державної підтримки АПК.

Так, порівняно з 2008 роком видатки Загального фонду Державного бюджету на розвиток агарної галузі в 2012 році скоротились із 6,4 млрд. гривень до 0,8 млрд. грн. або у 8 разів.

Не можна не відзначити і те, що основні видатки на розвиток галузі віднесені до Спеціального фонду Державного бюджету, невизначеність джерел формування якого ставить під загрозу фінансування головних програм державної підтримки вітчизняного сільськогосподарського виробництва.

Всі ці обставини і фактори є реальними загрозами продовольчої безпеки держави не лише у поточному році, але і на найближче майбутнє.

2. Цілі і завдання законопроекту

Основним завданням проекту закону є відновлення належного фінансування державою заходів з підвищення ефективності виробництва сільськогосподарської продукції та стабілізація ситуації у сільськогосподарській галузі в поточному році, забезпечення продовольчої безпеки держави, зумовлених загальною метою необхідності посилення державної підтримки розвитку сільського господарства на ринкових засадах.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проект пропонує у Законі України "Про Державний бюджет на 2012 рік" збільшити на 4000000,0 тис. грн. видатки Апарату Міністерства аграрної політики України на фінансову підтримку підприємств АПК через механізм здешевлення кредитів, надання фінансової допомоги на придбання паливно-мастильних матеріалів, добрив, засобів захисту рослин, насіння - за рахунок додаткових надходжень від податку на додану вартість на товари внутрішнього виробництва із одночасним відповідним коригуванням доходів та видатків Державного бюджету, у тому числі - його загального фонду, а також додатків N 1 і N 3 до закону.

4. Нормативно-правова база у даній сфері регулювання

Основними нормативно-правовими актами в даній сфері правового регулювання є Конституція України, Бюджетний кодекс України, Закон України "Про Державний бюджет України на 2012 рік", Закон України "Про державну підтримку сільського господарства України". Прийняття даного проекту закону не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Фінансування пропонованих в проекті заходів пропонується здійснити за рахунок збільшення надходжень до Державного бюджету України від сплати ПДВ на товари внутрішнього виробництва внаслідок перевиконання у січні - лютому поточного року планових показників доходної частини головного фінансового закону держави. Реалізація даного проекту Закону України не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту закону дозволить покращити державну підтримку аграрного сектору, стабілізувати ситуацію на внутрішньому ринку сільськогосподарської продукції, що, у свою чергу, дозволить захистити населення від сплесків цін на продовольчі товари та поліпшити, в цілому, соціально-економічну ситуацію у агропромисловому комплексі.

 

Народні депутати України

В. П. Кравчук

А. В. Болюра

І. Г. Кириленко

О. Ю. Шустік

С. М. Кошин

С. В. Сас

Опрос