Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 125 Семейного кодекса Украины относительно определения происхождения ребенка, родители которого не состоят в браке между собой

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.02.2012 № 10113
Дата рассмотрения: 23.02.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 125 Сімейного кодексу України щодо визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш брутальних та масових порушень прав і свобод людини.

Глобалізація в світовому масштабі, зростаюча взаємозалежність та взаємопов'язаність держав, нерівномірність соціально-економічного розвитку окремих регіонів світу спричинили небачене до цього часу поширення наприкінці XX ст. такого ганебного і антигуманного явища як торгівля людьми. Ще більш ганебним та не людяним явищем є торгівля дітьми, яке на жаль в завуальованій формі, але все ж таки має місце у нашій державі.

Торгівля людьми, зокрема жінками та дітьми, - це добре організований транснаціональний злочинний бізнес, тісно пов'язаний з такими явищами як проституція, наркоманія та порноіндустрія. Сучасні українські діти являють собою приманку для іноземних педофілів, продюсерів порнофільмів, сутенерів тощо.

Право дитини на батька й мати є беззаперечним, та якщо більш пильно придивитись до проблеми встановлення батьківства, то ми побачимо, що фактично батьком дитини можна визнати будь-кого, в тому числі і іноземця, що згодом може вивезти дитину за кордон, і дуже часто таке визнання батьківства є завуальованою формою торгівлі дітьми. Даний законопроект жодним чином не погіршує становище біологічних батьків-іноземців, що не перебувають між собою у шлюбі, натомість він припинить торгівлю дітьми у нашій країні. З урахуванням з цього і підготовлено пропозиції про внесення змін до статті 125 Сімейного кодексу України.

2. Цілі та завдання законопроекту

Проект закону України "Про внесення змін до статті 125 Сімейного кодексу України" спрямований на врегулювання визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою, у випадку коли один із батьків є іноземцем або особою без громадянства, а також припинення завуальованої торгівлі дітьми в Україні.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується доповнити статтю 125 Сімейного кодексу України положенням про встановлення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою, у випадку коли один із батьків є іноземцем або особою без громадянства.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

У даній сфері правового регулювання визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою, основним актом є Сімейний кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього Закону не потребуватиме додаткових видатків із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття даного законопроекту врегулює визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою, у випадку коли один із батьків є іноземцем або особою без громадянства, та суттєво перешкодить торгівлі дітьми в Україні.

____________

Опрос