Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 1 Закона Украины "О сборе на обязательное государственное пенсионное страхование"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.02.2012 № 10110
Дата рассмотрения: 22.02.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Законопроект розроблено у зв'язку із необхідністю удосконалення норм статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

На сьогоднішній день обов'язок щодо сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування визначено Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", а механізм його сплати - Порядком сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.98 N 1740.

Відповідно до діючих норм законодавства сплата збору на обов'язкове державне пенсійне страхування здійснюється з операцій з відчуження автомобіля покупцем, обдаровуваним, спадкоємцем (крім тих автомобілів, які переходять у власність спадкоємцям за законом та випадків забезпечення автомобілями інвалідів).

Об'єктом оподаткування для сплати збору є вартість легкового автомобіля.

Кошти від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в установленому порядку зараховуються до спеціального фонду державного бюджету і використовуються згідно із законом про Державний бюджет України.

Водночас, норми Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" щодо сплати зазначеного збору при відчуженні автомобілів трактуються неоднозначно та потребують конкретизації.

Крім цього, потребують приведення у відповідність до Податкового кодексу України норми Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" щодо визначення нерухомого майна для сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Метою прийняття цього проекту Закону України є уточнення деяких норм Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

3. Основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується уточнити положення Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", визначивши платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування підприємства, установи та організації, а також фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, крім випадків забезпечення легковими автомобілями інвалідів згідно із законодавством та успадкування легкових автомобілів за законом.

Також пропонується уточнити, що сплата збору на обов'язкове державне пенсійне страхування здійснюється при набутті права власності на легкові автомобілі.

Крім цього, пропонується визначити нерухомим майном для сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування об'єкт, який підпадає під визначення групи 3 основних засобів та інших необоротних активів згідно із Податковим кодексом України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Податковий кодекс України, Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", постанова Кабінету Міністрів України від 03.11.98 N 1740 "Про затвердження Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту акта не потребує додаткових коштів Державного бюджету України.

За 2011 рік від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з відчуження автомобілів надійшло 1,7 млрд. гривень.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття акта дозволить удосконалити норми Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

 

Віце-прем'єр-міністр України -
Міністр соціальної політики України 

С. Тігіпко

Опрос