Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 229 Налогового кодекса Украины (относительно особенностей налогообложения спирта этилового, используемого для производства уксуса спиртового)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.02.2012 № 10109
Дата рассмотрения: 23.02.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 229 Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування спирту етилового, який використовується для виробництва оцту спиртового)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Розроблення проекту Закону пов'язано із необхідністю вирішення питань щодо відновлення виробництва оцту спиртового, а також збільшення споживання та, як наслідок, виробництва спирту етилового, що дасть можливість частково завантажити потужності спиртової галузі за рахунок збільшення потреб у спирті зазначеної галузі. Встановлення нульової ставки акцизного податку на спирт етиловий для потреб зазначеної галузі дозволить виробляти конкурентоспроможну за ціновим фактором продукцію.

Передбачене законопроектом встановлення Кабінетом Міністрів України квот на відвантаження спирту етилового для потреб підприємств, що виробляють оцет спиртовий, а також надання податкових векселів дозволить забезпечити контроль за цільовим використанням спирту.

До 2004 року виробництво оцту спиртового в системі харчової промисловості здійснювалося 25 цехами, загальна потужність яких складала 6,6 млн. декалітрів оцту спиртового в рік. Прийняття у 2004 році рішення щодо оподаткування спирту етилового на виробництво оцту за повною ставкою акцизного податку призвело до майже повної відмови від виробництва оцту спиртового, який став неконкурентоспроможним за ціновим фактором. На ринку України на даний час домінує дешевий оцет столовий, розлитий у ПЕТ-пляшки місткістю 1 л, який отримують розведенням водою лісохімічної або синтетичної оцтової кислоти і який є шкідливим для здоров'я людини. На сьогодні виробництво оцту спиртового здійснюється оцтовим цехом ЗАТ "Львівський лікеро-горілчаний завод", виробництво якого з 2004 року скоротилося в 2,6 рази.

Відновлення виробництва оцту спиртового дозволить, в перше чергу, забезпечити населення України та промислові підприємства, які виробляють продукцію із застосуванням оцту (кетчупи, овочеві консерви, гірчиця тощо), безпечною для здоров'я та якісною продукцією.

2. Мета та завдання законопроекту

Метою зазначеного проекту Закону України є відновлення виробництва оцту спиртового шляхом встановлення нульової ставки акцизного податку на спирт етиловий, який використовується в якості сировини у виробництві оцту, а також розширення сфери застосування спирту, збільшення його виробництва і реалізації.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом Закону пропонується внести зміни до статті 229 Податкового кодексу України шляхом доповнення підпункту 229.1.1 пункту 229.1 та підпункту 229.1.5 пункту 229.1 новим абзацом "д"), у якому визначити, що для виробництва оцту спиртового податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту та видають податковий вексель з метою отримання спирту етилового, також пропонується підпункт 229.1.12 пункту 229.1 доповнити новим абзацом, що передбачає встановлення Кабінетом Міністрів України квот на відвантаження спирту етилового для потреб підприємств, що виробляють оцет спиртовий.

4. Стан нормативно-правової бази в цій сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами, що регулюють зазначені відносини, є Податковий кодекс України, Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Прийняття даного законопроекту не потребуватиме внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Відновлення виробництва оцту спиртового дозволить збільшити надходження до бюджету від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток та забезпечити відрахування до соціальних фондів та Пенсійного фонду за рахунок створення робочих місць.

Реалізація положень Закону, у разі його прийняття, не потребує фінансових витрат з державного бюджету та не призведе до зменшення надходжень до державного бюджету.

6. Прогноз економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття зазначеного проекту Закону України сприятиме, в першу чергу, розвитку вітчизняних галузей промисловості, виробництво яких базується на використанні спирту в якості сировини, відновленню їх експортного потенціалу, а також дасть можливість збільшити виробництво спирту та додатково завантажити незадіяні потужності спиртової галузі, збільшити надходження до державного бюджету, соціальних фондів, Пенсійного фонду, створити нові робочі місця, забезпечити населення України якісною та безпечною продукцією.

 

Народні депутати України

Опрос