Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О коллективных договорах и соглашениях" (относительно определения сторон коллективных переговоров)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.02.2012 № 10106
Дата рассмотрения: 23.02.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про колективні договори і угоди" (щодо визначення сторін колективних переговорів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Закон України "Про колективні договори і угоди", прийнятий у 1993 році, безумовно, підтвердив своє призначення регулювати колективно-договірний процес на національному, галузевому, територіальному та локальному рівнях. Відповідно до його положень було укладено десятки тисяч колективних договорів на підприємствах всіх видів власності і розмірів, сотні колективних угод різних рівнів. Можна справедливо говорити, що Закон України "Про колективні договори і угоди" став базовим для розвитку соціального діалогу в Україні.

З прийняттям у 2010 році Закону України "Про соціальний діалог", положення Закону України "Про колективні договори і угоди" набули ще більшого значення, втім низка його положень не в повній мірі відповідає чинному законодавству про соціальний діалог.

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Метою цього законопроекту є усунення недоліків діючого Закону, спрямованих на повноцінну реалізацію прав соціальних партнерів на ведення колективних переговорів та укладення колективних договорів, угод на визначених законом рівнях.

Важливим вважається приведення у відповідність із сучасними правовими нормами положень Закону України "Про колективні договори і угоди", що стосуються визначення рівнів колективних переговорів та сторін, що їх здійснюють, зокрема, нормативне закріплення фактично існуючої сьогодні моделі трьохсторонньої моделі соціального діалогу за участі сторони роботодавців, профспілок та Кабінету Міністрів України.

Низка змін до Закону України "Про колективні договори і угоди" має технічний характер і пов'язана із заміною терміна "власник" на "роботодавець", що сьогодні використовується в усіх сучасних нормативних актах, що регулюють соціальну сферу.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Цим проектом Закону вносяться зміни до 7 статей Закону України "Про колективні договори і угоди".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Законодавство України про організації роботодавців складається з Конституції України, Кодексу законів про працю України, Закону України "Про об'єднання громадян", Закону України "Про організації роботодавців", Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", Закону України "Про соціальний діалог в Україні", інших нормативно-правових актів.

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття запропонованого законопроекту не потребує додаткового фінансування та витрат з державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Проект Закону забезпечить покращення стану ведення соціального діалогу в Україні.

 

Народні депутати України 

О. Б. Шевчук

Я. М. Сухий

Опрос