Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Перечне памятников культурного наследия, не подлежащих приватизации" (относительно дополнения перечня некоторыми памятниками, расположенными в городе Киеве)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.02.2012 № 10091
Дата рассмотрения: 21.02.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації" (щодо доповнення Переліку деякими пам'ятками, розташованими у місті Києві)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Верховна Рада України 13 січня 2012 року прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації щодо реалізації положень Державної програми приватизації на 2012 - 2014 роки".

Ще під час розгляду цього Закону як законопроекту, підготовленого до другого читання, з порушенням вимог ст. ст. 116 - 121 Регламенту Верховної Ради України з голосу була внесена пропозиція депутата Осики С. Г., якою текст законопроекту було доповнено новим пунктом щодо виключення деяких об'єктів, розташованих у місті Києві, з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації. При цьому ця пропозиція була відсутньою у порівняльній таблиці законопроекту до другого читання, а текст законопроекту, який був прийнятий у першому читанні за основу, взагалі не передбачав внесення змін до Закону України "Про Перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації".

Таким чином, вказаним пунктом було виключено з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, чотири об'єкти, що у місті Києві:

1. Будівля клубу "Харчовик" - 1933-1934 роки; вул. Межигірська, 2/1; охоронний номер 81;

2. Житловий будинок - 1799 рік - друга половина XIX сторіччя; вул. Січневого повстання, 6, 6а; охоронний номер 865;

3. Прибутковий будинок - 1908 рік; бульв. Т. Шевченка, 23; охоронний номер 222;

4. Особняк - кінець XIX сторіччя; вул. Ярославів Вал, 3; охоронний номер 181-Ки.

Необхідно зазначити, що Перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, містить об'єкти права державної та права комунальної власності, і складався він за пропозиціями місцевих рад.

Прийняття Верховною Радою України рішення щодо виключення об'єктів з Переліку пам'яток, що не підлягають приватизації, без відповідного рішення Київської міської ради є незаконним.

Отже, зазначені пам'ятки було безпідставно, з порушенням Регламенту, без рішення Київської міської ради та без погодження з Комітетом з питань культури і духовності, виключено з Переліку.

2. Цілі та завдання прийняття акта

Проект Закону підготовлено з метою включення об'єктів, зазначених у додатку до законопроекту, до Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, задля охорони та збереження їх у комунальній власності.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту нормативно-правового акта

Проектом Закону пропонується внести зміни до Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, затвердженого Законом України "Про Перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації", а саме доповнити Перелік чотирма пам'ятками, що у місті Києві, які було безпідставно та неправомірно із нього виключено.

4. Нормативно-правова база у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України та Закон України "Про Перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації".

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту дозволить забезпечити збереження у комунальній власності зазначених пам'яток культурної спадщини.

 

Народний депутат України 

В. Т. Деревляний 

Опрос