Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 18 Закона Украины "О статусе народного депутата Украины" (относительно выступлений народных депутатов на телевидении и радио)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.02.2012 № 10086
Дата рассмотрения: 21.02.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 18 Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо виступів народних депутатів на телебаченні і радіо)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту.

Чинний Закон України "Про статус народного депутата України" (частина перша статті 18) передбачає право народного депутата не рідше одного разу на місяць виступати з питань його депутатської діяльності "у прямому ефірі на радіо або у режимі прямого ефіру (до 10 хвилин в місяць) та в прямому ефірі або у режимі прямого ефіру на телебаченні (до 20 хвилин в місяць), на радіо (до 10 хвилин в місяць) та телебаченні (до 20 хвилин в місяць), безкоштовно, засновником (співзасновником) яких виступають органи державної влади, організації або установи, що фінансуються повністю або частково за рахунок коштів державного бюджету". Водночас ця норма закону на практиці реалізується досить важко через значний спротив керівництва обласних державних телерадіокомпаній забезпечувати можливість виступів депутатів, у першу чергу опозиційних. Дуже ефективним засобом блокування доступу до виборців є маніпулювання із часом трансляції виступів депутатів. Часто такі виступи транслюються у найменш рейтингові години - по буднях пізно ввечері або вдень.

Варто зауважити, що подібна проблема стосовно виступів кандидатів у депутати під час проведення передвиборчої агітації вже знайшла ефективне законодавче розв'язання. Так частиною другою статті 72 чинного Закону України "Про вибори народних депутатів України" передбачено, що "ефірний час для проведення передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку і проведення виборів, надається телерадіоорганізаціями державної та комунальної форми власності між дев'ятнадцятою і двадцять другою годинами".

Зважаючи на вищезазначене, доцільним вбачається законодавче визначити відповідний часовий проміжок і стосовно надання державними телерадіоорганізаціями ефіру для виступів народних депутатів з питань їх депутатської діяльності на радіо та телебаченні.

2. Цілі і завдання законопроекту.

Метою законопроекту є законодавче забезпечення трансляції державними аудіовізуальними ЗМІ виступів народних депутатів з питань їх депутатської діяльності у зручний для виборців час.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується в частині першій статті 18 Закону передбачити, що ефірний час для виступу народного депутата на радіо та телебаченні надається між дев'ятнадцятою і двадцять другою годинами

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Дані відносини регулюються законом України "Про статус народного депутата України". Прийняття Закону не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не призведе до зменшення надходжень до Державного бюджету України і не потребує додаткових видатків з державного та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття Закону забезпечить можливість донести інформацію про діяльність народних депутатів до громадян у зручний час, поліпшить можливості спілкування народних депутатів з виборцями.

 

Народний депутат України

М. В. Томенко 

Опрос