Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 11 Закона Украины "О государственном регулировании производства и обращения спирта этилового, коньячного и плодового, алкогольных напитков и табачных изделий" относительно сидра и перри (без добавления спирта)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 31.01.2012 № 9762
Дата рассмотрения: 31.01.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" щодо сидру і перрі (без додання спирту)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Прийняття зазначеного законопроекту викликано необхідністю законодавчого унормування питань державного регулювання виробництва вітчизняними підприємствами сидру і перрі (без додання спирту) в частині вимог щодо розливу такої алкогольної продукції, у тому числі місткості тари.

2. Мета та завдання законопроекту

Метою зазначеного законопроекту є необхідністю законодавчого унормування питань державного регулювання виробництва вітчизняними підприємствами сидру і перрі (без додання спирту) в частині вимог щодо розливу такої алкогольної продукції, у тому числі місткості тари, усунення законодавчої колізії у регулюванні цього питання.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Норми Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" були доповнені унормуванням питань щодо сидру і перрі (без додання спирту) пунктом 3 розділу I Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування" від 25 грудня 2008 року N 797-VI, який почав застосовуватися з 1 січня 2010 року.

Відповідні доповнення були внесені і у статтю 11 цього Закону, яка унормовує питання маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Аналіз нормотворчих конструкцій частини другої цієї статті 11 свідчить про наступне.

Положення абзаців першого - тринадцятого щодо вимог при маркуванні поширюється на виноробну продукцію, у тому числі на сидр і перрі (без додання спирту).

Положення абзацу двадцятого щодо вимог до розливу поширюється на виноробну продукцію, проте без включення сидру і перрі (без доданням спирту).

Тобто, при формулюванні та, відповідно - застосуванні зазначених норм законом запроваджені відмінні між собою режими до регулювання питань щодо маркування та питань щодо вимог розливу, включаючи місткість тари, цих алкогольних напоїв.

Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" не надано визначення терміна "виноробна продукція", який встановлено іншими актами законодавства.

Підпунктом 14.1.26 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу, який набрав чинності з 1 січня 2011 року, визначено, що виноробна продукція - це вина виноградні натуральні, вина натуральні кріплені, шампанські, ігристі, газовані, вермути, бренді, сусло виноградне та інші виноматеріали, коньяки, інші алкогольні напої з винограду, плодів та ягід.

Проте при прийнятті Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування" від 25 грудня 2008 року N 797-VI під терміном "виноробна продукція" застосовувався термін, зазначений пунктом 36 статті 1 Закону України "Про виноград та виноградне вино" від 16 червня 2005 року N N 2662-IV, відповідно до якого сидр і перрі (без додання спирту) не є виноробною продукцією. Тому, при встановленні елементів державного регулювання виробництва сидру і перрі (без додання спирту) абзацами першим - тринадцятим статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" щодо вимог при їх маркуванні ці алкогольні напої були прирівняні до регулювання виноробної продукції, а при встановленні абзацом двадцятим цієї норми вимог щодо їх до розливу, включаючи місткість тари, - не прирівняні.

Тобто наявною є законодавча колізія, яка потребує її унормування шляхом прийняття відповідного закону.

Законопроектом за аналогією унормування цього питання для виноробної продукції та існуючою практикою виробництва шляхом доповнення частини другої статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" новим абзацом пропонується встановити, що розлив сидру і перрі (без додання спирту) здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, а також металеві банки із харчового алюмінію, полімерні пляшки марки ПЕТФ, а також у сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла, глазурованої кераміки або дерева, упаковку типу "Tetra-Pak" і "Bag in box". Розлив сидру і перрі (без додання спирту) здійснюється у тару (посуд) місткістю 0,05 л, 0,1 л, 0,2 л, 0,25 л, 0,275 л, 0,3 л, 0,33 л, 0,35 л, 0,375 л, 0,4 л, 0,45 л, 0,5 л, 0,61 л, 0,68 л, 0,7 л, 0,75 л, 0,8 л, 1,0 л і більше, а також у тару (посуд) місткістю від 25 до 100 л, виготовлену із матеріалів, дозволених до контакту з алкогольними напоями, і у такому випадку передбачені цією статтею вимоги щодо маркування сидру і перрі (без додання спирту) не застосовуються.

4. Стан нормативно-правової бази в цій сфері правового регулювання

Нормативно-правовим актом, що регулює зазначені відносини, є Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Змін до інших законів не потребує.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону, у разі його прийняття, не потребує фінансових витрат з державного бюджету.

6. Прогноз економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття зазначеного проекту Закону унормує питання державного регулювання виробництва сидру і перрі (без додання спирту) в частині їх розливу, включаючи місткість тари, усуне законодавчу колізію, сприятиме подальшому розвитку цієї галузі та захисту прав виробників і споживачів цієї продукції.

 

Народний депутат України  

Є. Б. Гєллєр  

Опрос