Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно выборов в г. Киеве

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 31.01.2012 № 9761
Дата рассмотрения: 31.01.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виборів у м. Києві"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Вибори депутатів Київської міської ради та Київського міського голови відбулися в травні 2008 року. Відповідно до чинних на той момент положень Конституції України міська рада була обрана строком на 5 років, а міський голова - строком на 4 роки. В подальшому, після скасування змін до Конституції України, строк повноважень ради та голови скоротився до 4 років. Таким чином, чергові вибори в м. Києві мають відбутися в травні 2012 року.

Разом з тим, з точки зору економічної доцільності, було в вигідно провести чергові місцеві вибори в м. Києві одночасно із проведенням вибрів народних депутатів України в жовтні 2012 року. Завдяки цьому відбудеться суттєва економія коштів, оскільки одні й ті самі дільничні виборчі комісії зможуть організувати та провести вибори до Верховної Ради України та до місцевих органів влади, будуть використовуватися ті самі приміщення та транспорт.

У зв'язку із цим виникла необхідність узгодити положення чинного законодавства з метою уможливити одночасне проведення місцевих виборів та виборів народних депутатів України, а також уточнити порядок організації місцевого самоврядування в м. Києві.

2. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Пропонується затвердити особливості взаємодії виборчих комісій під час проведення одночасних виборів до Верховної ради України та органів місцевого самоврядування в м. Києві. Пропонується, щоб вибори проводилися дільничними виборчими комісіями, сформованими для проведення місцевих виборів. При цьому ці комісії будуть мати подвійне підпорядкування: з питань виборів народних депутатів окружним виборчим комісіям, а з питань місцевих виборів - територіальним. Закон встановлює порядок усунення неузгодженостей і суперечностей під час паралельної роботи комісій. Крім того, уточнюється статус та вимоги щодо несумісності членів виборчих комісій.

Також законопроект відновлює діяльність районних у місті Києві рад, як представницьких органів місцевого самоврядування, та уточнює положення, відповідно до яких Головою КМДА та районної в місті Києві державної адміністрації є Голова відповідної ради або Київський міський голова.

3. Правові аспекти

Порядок здійснення місцевого самоврядування в місті Києві визначаються Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ". Порядок проведення виборів визначаються Законом України "Про вибори народних депутатів України" та "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту призведе до узгодження положень нормативно-правових актів, а також забезпечить реалізацію громадянами України свого виборчого права.

 

Народний депутат України  

Ю. В. Одарченко 

Опрос