Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно запрещения изготовления без цели сбыта спиртных напитков домашнего производства)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.01.2012 № 9756
Дата рассмотрения: 27.01.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо заборони виготовлення без мети збуту спиртних напоїв домашнього вироблення)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

В Україні, як і в багатьох країнах світу, виготовлення міцних спиртних напоїв у домашніх умовах має глибокі історичні корені та носить традиційний характер. Історично-культурна традиція українців передбачає вживання таких напоїв власного виробництва, як наливка, медовуха, самогон. Зазначені напої згадуються ще у літописах X та XI століть, а рецепти та методику їх приготування має кожна родина. Питання контролю та відповідальності за виготовлення таких напоїв, виключно для власного споживання, не мало позитивного соціального ефекту і в суспільстві сприймалося негативно. Своєю чергою, боротьба держави з цим явищем, на всіх етапах її розвитку, ніколи не призводила до позитивних наслідків, більше того, така боротьба породжувала корупційні явища в правоохоронних органах.

Отже, якщо людина, виключно для себе, виготовляє з продуктів своєї праці алкогольні напої, то це її право, яке обмежувати держава не повинна. Людина може і повинна користуватись плодами своєї праці для задоволення власних потреб.

Таким чином, приготування міцних спиртних напоїв, з метою особистого споживання, не повинно каратись законом. Що стосується відповідальності за незаконний продаж міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, чинним законодавством України, а саме, статтею 204 ККУ передбачена кримінальна відповідальність.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Проект Закону спрямований на вилучення правової норми, визначеної Кодексом України про адміністративні правопорушення, яка забороняє виготовлення або зберігання без мети збуту самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, виготовлення або зберігання без мети збуту апаратів для їх вироблення. Зняття такої заборони дозволить людині готувати міцні традиційні напої для власного споживання та не нести за такі дії відповідальності.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проектом Закону запропоновано вилучити статтю 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає накладення штрафу від трьох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за виготовлення або зберігання без мети збуту самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, виготовлення або зберігання без мети збуту апаратів для їх вироблення.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним законодавчим актом у зазначеній сфері відносин є Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Прийняття законопроекту не потребує внесення змін до інших нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових видатків з державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття запропонованого проекту Закону надасть можливість уникнути зайвого втручання держави в особисте життя громадян України, дозволить вільно розвиватись культурі приготування традиційних спиртних напоїв для власного споживання. Також, прийняття даного проекту Закону сприятиме подоланню корупції, яка існує у сфері притягнення до відповідальності за виготовлення без мети збуту міцних традиційних напоїв.

 

Народний депутат України  

О. В. Надоша 

Опрос