Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Таможенном тарифе Украины" (относительно повышения ставки ввозной пошлины на диоктилортофталаты)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 27.01.2012 № 9755
Дата рассмотрения: 27.01.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України Про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" (щодо підвищення ставки ввізного мита на діоктилортофталати)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Законопроект розроблений з метою збереження та розвитку вітчизняного виробництва діоктилортофталатів, підтримки хімічної промисловості України та створення належних умов для конкурування вітчизняних хімічних підприємств з аналогічними іноземними виробниками.

Діоктилортофталати використовуються в якості сировини для виробництва широкого асортименту полімерних та гумотехнічних виробів, кабельних пластикатів, вінілових шпалер, лінолеумів, виробів з ПВХ, інше.

Варто зазначити, що в Україні діоктилортофталати виробляються в ТОВ "Полікем" (м. Калуш, Івано-Франківської області) та в ТОВ "Лізінвест" (м. Рубіжне, Луганської області) (Фінансово-економічні розрахунки додаються).

Однак, на сьогоднішній день дані виробництва потерпають від недобросовісної та недоброякісної конкуренції зі сторони закордонних виробників аналогічної продукції.

На даний час на території Європейського Союзу використання діоктилортофталатів заміщують використанням інших універсальних пластифікаторів. В зв'язку з цим виробники діоктилортофталатів з Польщі, Чехії та Румунії, а також, вбачаючи незахищеність ввізним митом, виробники з Китаю та Кореї переорієнтували напрямок реалізації цього продукту в Україну (Росія захищена 10 % ввізним митом). Таким чином, на сьогоднішній день імпорт діоктилортофталатів в Україну перевищує 65 % ємності ринку.

Таке заповнення українського ринку призвело до того, що вітчизняні виробники діоктилортофталату консолідовано виробляють лише до 40 % ємності ринку, працюючи на 20 - 25 % своїх потужностей. При цьому, незахищеність державою своїх виробників, в найближчі місяці призведе до закриття таких виробництв, і тому більше ніж 800 працюючих залишаться без роботи.

Тому, прийняття зазначеного законопроекту стане єдиним запобіжним заходом для збереження та розвитку виробництва такої хімічної сировини, що, в свою чергу, впливатиме на зменшення необхідності ввезення даної продукції на умовах імпорту. Крім того, прийняття законопроекту стимулюватиме створення нових робочих місць, оскільки будуть завантажені потужності, які на сьогодні простоюють та впливатиме на збільшення надходжень до державного бюджету України від підприємств даної галузі.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою проекту є забезпечення захисту вітчизняного виробника при одночасному збільшенні доходів до Державного бюджету України, стабільність та прибутковість діяльності хімічних підприємств, що будуть здійснювати виробництво пластифікаторів, зокрема діоктилортофталату, забезпечення потреб вітчизняних товаровиробників у діоктилортофталаті з метою повного завантаження їхніх потужностей, зменшення імпортозалежності країни.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про Митний тариф України".

Зміни передбачають підвищення ставки мита, що стягується при ввезенні діоктилортофталату (код 2917 32 00 00 згідно УКТ ЗЕД), з 0 % до 10 %.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним нормативно-правовим актом у даній сфері правового регулювання є Закон України "Про Митний тариф України".

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Законодавчі пропозиції спрямовані, на збереження та розвиток вітчизняного виробництва хімічної продукції, зокрема діоктилортофталату.

Фінансово-економічні розрахунки у вигляді таблиць додаються.

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Держбюджету України, а навпаки передбачає його суттєве поповнення від підвищення ставки ввізного мита на дану хімічну сировину.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту дозволить завантажити наявні в Україні потужності по виробництву діоктилортофталату, відмовитися від закупівлі по імпорту зазначеної сировини, дасть можливість працювати підприємствам з прибутком та сприятиме стабільному їх розвитку, підвищенню конкурентоздатності, що, в цілому, забезпечить сприятливі умови для стабільного функціонування вітчизняного ринку хімічних продуктів та збільшення надходжень до державного бюджету України.

 

Народний депутат України  

П. В. Лебедєв 

Опрос