Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно унификации размера штрафов за административные правонарушения на транспорте)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.01.2012 № 9709
Дата рассмотрения: 13.01.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо уніфікації розміру штрафів за адміністративні правопорушення на транспорті)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На сьогодні в Україні склалася ситуація, коли при накладенні штрафів за адміністративні правопорушення непоодинокі випадки зловживань з боку посадових осіб, що накладають такі штрафи. Це призводить до корупції, подолання якої є визначальною метою даного законопроекту.

Вважаю за необхідне при накладенні стягнень за адміністративні правопорушення уніфікувати розмір штрафних санкцій. Так, якщо штраф накладається посадовою особою одноосібно, то він має бути чітко прописаний у законі. У тих випадках, коли розмір штрафних санкцій встановлюється уповноваженим органом, який може взяти до уваги обтяжуючі чи пом'якшуючі обставини, доцільно дозволити варіацію розміру штрафу. Слід відзначити, що уповноважені органи розглядають більш складні випадки і в такому разі при винесенні рішення мають враховуватися усі обставини у комплексі, тоді як посадова особа виносить рішення по малозначним адміністративним правопорушенням на транспорті і має керуватися єдиною шкалою.

2. Загальна характеристика і основні положення проекту

Законопроектом пропонується внести зміни до глави 10 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо уніфікації розміру штрафів за адміністративні правопорушення на транспорті, а саме точно визначити штрафні санкції, які накладаються посадовими особами та закріпити виключно за уповноваженими органами можливість встановлювати штраф, виходячи із обставин правопорушення.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовим актом у цій сфері правового регулювання є Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Прийняття законопроекту не потребує внесення змін до інших Законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акту

Прийняття даного проекту Закону сприятиме наближенню національної правової системи до високих стандартів правової держави та принципів верховенства права, зменшить корупцію при накладенні адміністративних стягнень.

 

Народні депутати України 

Ю. І. Ганущак
Ю. А. Кармазін

Опрос