Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Переходные положения Закона Украины "О Государственном бюджете Украины на 2012 год" (относительно восстановления социальных гарантий граждан)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.01.2012 № 9681-2
Дата рассмотрения: 23.01.2012 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Перехідних положень Закону України Про Державний бюджет України на 2012 рік " (щодо відновлення соціальних гарантій громадян)

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Статтею 22 Конституції України передбачено, що "Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийняті нових Законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод", а стаття 64 передбачає: "Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.".

Стаття 71 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", передбачає: "Дія положень цього Закону не може призупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін і доповнень до цього Закону".

Статтями 39, 50, 51, 52 та 54 цього Закону фіксовано визначені розміри доплат громадянам за роботу на територіях радіоактивного забруднення, та додаткових пенсій за шкоду заподіяну здоров'ю особам віднесеним до категорій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" (N 3491-VI від 14.06.2011 року) надається право Кабінету Міністрів України змінювати встановлені Законом розміри доплат і пенсій, зокрема їх зменшення.

Цей Закон не відповідає зазначеним вище нормам Конституції України та статті 71 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Таким чином, частиною 3 Прикінцевих положень Закону N 4282-VI звужено зміст та обсяг існуючих прав і свобод оскільки Кабінетом Міністрів України встановлює розміри виплат менші ніж передбачені законами.

2. Цілі і завдання законопроекту

Метою законопроекту є відновлення соціальних гарантій громадян.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом передбачено внести зміни до частини 3 Перехідних положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік", зобов'язавши Кабінет Міністрів України здійснювати соціальні виплати у розмірах передбачених Законами.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

До основних нормативно-правових актів, що діють у сфері застосування розробленого проекту, відносяться:

Конституція України, Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Закон України "Про соціальний захист дітей війни", Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України та буде реалізована за рахунок коштів передбачених на реалізацію соціальних зобов'язань держави.

6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття

Прийняття законопроекту забезпечить необхідний рівень соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, громадян зі статусом дітей війни, осіб, звільнених з військової служби та інших громадян, яким було звужено рівень соціального захисту Законом України "Про Державний бюджет України на 2012 рік".

 

Народний депутат України 

В. А. Даниленко

Опрос