Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложение N 3 к Закону Украины "О Государственном бюджете Украины на 2011 год" (относительно сметных назначений Госкомстату)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.12.2011 № 9635
Дата рассмотрения: 21.12.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" (далі - проект Закону) розроблено для забезпечення ефективного використання асигнувань загального фонду бюджету, передбачених органам державної статистики на 2011 рік.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону підготовлено з метою забезпечення необхідними призначеннями загального фонду державного бюджету для проведення розрахунків за теплову енергію та природний газ і виплат домогосподарствам за участь в обстеженні умов їх життя шляхом перерозподілу асигнувань загального фонду державного бюджету за бюджетними програмами в межах загального обсягу передбачених Держстату кошторисних призначень:

- за бюджетною програмою 3001020 "Статистичні спостереження та переписи" - зменшити видатки споживання на 1947,9 тис. гривень;

- за бюджетною програмою 3001600 "Реформування державної статистики" - зменшити видатки споживання на 728,0 тис. гривень;

- за бюджетною програмою 3001010 "Керівництво та управління у сфері статистики" - збільшити видатки споживання на 2000,8 тис. гривень;

- за бюджетною програмою 3001030 "Обстеження умов життя домогосподарств" - збільшити видатки розвитку на 675,1 тис. гривень.

Унесення зазначених змін зумовлено забезпеченням необхідними обсягами асигнувань видатків на:

- проведення в повних обсягах розрахунків за теплову енергію та природний газ, ураховуючи збільшення на них тарифів згідно з постановами Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг від 30 вересня 2011 року та постановою Національної комісії регулювання електроенергетики від 27 жовтня 2011 року N 2092, в умовах обмежених бюджетних призначень на поточний рік;

- виплати у повних обсягах домогосподарствам за участь у IV квартальному інтерв'ю обстеження умов їхнього життя, дані якого використовуються при формуванні інформаційної бази для проведення всебічного аналізу рівня життя населення, оцінки бідності тощо.

Кошти загального фонду бюджету за бюджетною програмою 3001600 "Реформування державної статистики" направляються на оплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що нараховується на суму винагород консультантів, залучених до Групи з упровадження проекту "Розвиток системи державної статистики для моніторингу соціально-економічних перетворень", реалізація якого здійснюється відповідно до Угоди про Позику N 4729-UA (далі - Проект). Економія видатків загального фонду державного бюджету за КЕКВ 1120 "Нарахування на заробітну плату" бюджетної програми 3001600 "Реформування державної статистики" в обсязі 728,0 тис. гривень утворилась за рахунок:

- обмеження нарахувань на винагороду консультантів максимальною величиною витрат на оплату праці (оподаткованого доходу), з якої справляються страхові внески;

- перерозподілу функцій між діючим персоналом Групи з упровадження Проекту для забезпечення виконання обов'язків консультантів, які звільнилися.

Так, фактичні видатки на оплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що нараховується на суму винагород консультантів, за 10 місяців поточного року становили 239,1 тис. гривень. Враховуючи видатки на зазначені цілі у листопаді - грудні, очікувані витрати за 2011 рік передбачаються у розмірі 324,4 тис. гривень.

Зменшення на 1947,9 тис. гривень асигнувань загального фонду бюджету за бюджетною програмою 3001020 "Статистичні спостереження та переписи" у поточному році пояснюється зменшенням обсягу видатків на виготовлення картографічного матеріалу - лише для міських поселень (без великих сільських населених пунктів), а також отриманою економією заробітної плати та нарахувань на неї в частині персоналу, тимчасово залученому до виконання робіт з підготовки і проведення пробного та Всеукраїнського перепису населення.

3. Правові аспекти

Нормативно-правовою базою в даній сфері є Бюджетний кодекс України, Закон України "Про Державний бюджет України на 2011 рік".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Упровадження цього проекту Закону не потребує додаткових залучень коштів із Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону розроблено Держстатом за участю заінтересованих центральних органів виконавчої влади.

Проект Закону погоджено Мінфіном, Мінекономрозвитку без зауважень.

Згідно з висновком Мін'юсту за результатами правової експертизи, наданим 12.12.2011, проект Закону відповідає Конституції України, актам законодавства, що мають вищу юридичну силу, та узгоджується з актами такої ж юридичної сили, і погоджений без зауважень.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць, тому не потребує узгодження з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

7. Запобігання корупції

У запропонованому проекті Закону відсутні правила та процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери та не потребує погодження уповноважених представників від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань і всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не являється регуляторним актом.

11. Прогноз результатів

Реалізація проекту Закону сприятиме забезпеченню цільового та ефективного використання бюджетних коштів.

 

Перший заступник
Міністра економічного розвитку
 і торгівлі України 

В. Копилов 

Опрос