Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 165 Налогового кодекса Украины (относительно компенсационных выплат за передвижной характер работы)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 21.12.2011 № 9632
Дата рассмотрения: 21.12.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України" розроблено відповідно до статті 129 Кодексу законів про працю України.

Актом пропонується визначити, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються суми компенсаційних виплат за пересувний характер роботи.

2. Мета і шляхи її досягнення

Статтею 129 Кодексу законів про працю України встановлено, що не допускаються відрахування з вихідної допомоги, компенсаційних та інших виплат, на які згідно із законодавством не звертається стягнення.

Підпунктом 165.1.11 Податкового кодексу передбачено, що до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку не включаються кошти, отримані платником податку на відрядження.

Оскільки компенсаційні виплати за пересувний характер роботи як і кошти, отримані платником податку на відрядження, мають компенсаційний характер, вони не підлягають оподаткуванню.

У зв'язку з цим, проектом Закону пропонується внести зміну до статті 165 Податкового кодексу України, якою визначити, що до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку не включаються суми компенсаційні виплати за пересувний характер роботи, (тобто компенсації витрат на життєдіяльність за час перебування в дорозі).

3. Правові аспекти

У цій сфері правового регулювання діють:

Конституція України;

Податковий кодекс України;

Кодекс законів про працю України

3. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не призведе до скорочення доходів Державного бюджету України, оскільки компенсаційні виплати не підлягають оподаткуванню як такі, що не відносяться до виплат, пов'язаних з оплатою праці або отриманням прибутку.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону дозволить закріпити на законодавчому рівні, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються суми компенсаційних виплат за пересувний характер роботи

____________

Опрос