Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно обеспечения обновления парка автомобилей скорой медицинской помощи

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.12.2011 № 9560
Дата рассмотрения: 07.12.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України" (щодо забезпечення оновлення парку автомобілів швидкої медичної допомоги)

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону України

Проект Закону розроблено в рамках підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу з метою дотриманню Україною гарантій, які було взято на себе Урядом держави під час підписання Угоди з УЄФА про проведення фінального турніру чемпіонату Європи з футболу, зокрема щодо надання усіх необхідних та належних медичних послуг та послуг щодо охорони здоров'я в межах приймаючої країни, забезпечення найвищої якості таких послуг.

Проте мета цього законопроекту, окрім створення належних умов для отримання невідкладної ефективної медичної допомоги під час Євро-2012 українськими громадянами та іноземними гостями нашої держави, є значно ширшою.

Він має забезпечити належні передумови для реалізації стратегічного для України завдання - кардинального оновлення парку автомобілів швидкої медичної допомоги, адже, за інформацією Міністерства охорони здоров'я України та місцевих органів влади, переважна більшість з тих машин, що використовуються нині, вже відпрацювали свій технічний ресурс і не можуть забезпечувати повноту і своєчасність надання медичної допомоги громадянам, гарантованої Конституцією України.

2. Цілі та завдання прийняття проекту Закону України

Прийняття законопроекту сприятиме зменшенню фінансових витрат закладів охорони здоров'я на придбання автомобілів швидкої медичної допомоги, оплата вартості яких здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів або за замовленням розпорядників відповідних бюджетних коштів.

Впровадження норм, передбачених законопроектом, сприятиме прискореному оновленню парку автомобілів швидкої медичної допомоги, розширенню можливостей закладів охорони здоров'я щодо надання оперативної медичної допомоги за рахунок збільшення кількості автомобілів швидкої медичної допомоги, а також забезпечуватиме збільшення спектру послуг, які оперативно надаватимуться пацієнтам ще до моменту прибуття їх до медичного закладу.

3. Основні положення проекту Закону України

Законопроектом передбачено тимчасово до 31 грудня 2012 року звільнити від оподаткування акцизним податком та податком на додану вартість операції з імпорту та постачання автомобілів швидкої медичної допомоги (товарна позиція 8703 згідно з УКТЗЕД), які призначені для використання закладами охорони здоров'я і оплата вартості яких здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів або за замовленням відповідних розпорядників бюджетних коштів

Передбачається, що у разі нецільового використання зазначених товарів платник податку зобов'язаний збільшити податкові зобов'язання на суму несплачених податків, а також сплатити пеню відповідно до закону.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діє Податковий кодекс України.

Прийняття та реалізація законопроекту не потребує додаткового внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових матеріальних чи будь-яких інших витрат із Державного бюджету України.

В розрахунку на один новий автомобіль швидкої медичної допомоги податкова пільга орієнтовно становитиме близько 74 тис. грн., в т. ч. акцизний податок - 4 тис. грн., ПДВ - 70 тис. гривень (конкретний обсяг наданих податкових пільг залежатиме від об'єму циліндрів двигуна автомобіля, терміну його використання та ринкової вартості, в тому числі вартості спеціального обладнання).

Однак слід звернути увагу на те, що звільнятимуться від оподаткування виключно товари, які придбаватимуться за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Таким чином, про зменшення надходжень до бюджету мова не йде, натомість прийняття законопроекту фактично призведе до економії бюджетних коштів, що спрямовуються на придбання автомобілів швидкої допомоги, а також скорочення витрат на транзакційне обслуговування зазначених коштів.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування Закону після його прийняття

Прийняття проекту Закону:

забезпечуватиме дотримання Україною гарантій, які було взято на себе Урядом держави під час підписання Угоди з УЄФА про проведення фінального турніру чемпіонату Європи з футболу, зокрема щодо надання усіх необхідних та належних медичних послуг та послуг щодо охорони здоров'я в межах приймаючої країни;

після завершення фінального турніру чемпіонату Європи з футболу - сприятиме прискореному оновленню парку автомобілів швидкої медичної допомоги, створюватиме додаткові умови для розширення можливостей закладів охорони здоров'я щодо надання оперативної медичної допомоги за рахунок збільшення кількості автомобілів швидкої медичної допомоги, а також забезпечуватиме збільшення спектру послуг, які оперативно надаватимуться пацієнтам ще до моменту прибуття їх до медичного закладу, що неодмінно покращить рівень та якість гарантованого Конституцією України медичного забезпечення громадян.

 

Народний депутат України 

Ю. В. Каракай  

Опрос