Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно уголовной ответственности за пропаганду фашизма)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 08.12.2011 № 9559
Дата рассмотрения: 08.12.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кримінального Кодексу України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

XX століття принесло людству одне з найскладніших, що будь-коли знала історія. Я маю на увазі ідеології, рухи й держави фашистського зразка. Їх класичні варіанти. Але в різних формах вони даються взнаки і сьогодні.

Небезпека розвитку рухів і держав фашистського зразка існує й надалі, насамперед у країнах з нестійкою економікою, та такі, що знаходяться у стані політичної та соціальної кризи. Що стосується ідеологій фашистського зразка, то вони існують і сьогодні, хоча начебто не мають значного масового впливу - принаймні в своєму організованому, цілісному вигляді. Після розпаду СРСР у серпні 1991 р., націоналізм та інші радикальні течії вступили у свій черговий етап.

Міжнародний військовий трибунал в Нюрнберзі у 1946 році визнав всі каральні органи фашистської Німеччини злочинними організаціями. Більшість з їх головних організаторів та керівників були засуджені до смертної кари та різних строків ув'язнення за злочини перед людством. А також в багатьох розвинених країнах Європи така ідеологія заборонена законодавством (Німеччина, Португалія, Італія).

2. Цілі і завдання прийняття акта

Ціллю законопроекту є створення правових умов для захисту прав громадян, громадського порядку та моралі. Встановлення кримінальної відповідальності за розповсюдження та нав'язування суспільно небезпечної ідеології.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

З метою захисту прав громадян цей законопроект вносить зміни в законодавство з приводу встановлення кримінальної відповідальності за розповсюдження та нав'язування суспільно небезпечної ідеології.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Питання, що пропонується врегулювати у законопроекті, регулюються Кримінальним кодексом України. Реалізація запропонованого проекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує видатків з Державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Реалізація Закону дозволить захистити права громадян, громадський порядок та мораль. Встановити кримінальну відповідальність за розповсюдження та нав'язування суспільно небезпечної ідеології. А також врегулює правовідносини при кваліфікації суспільно небезпечних діянь слідчими органами та врегулює загальноприйняті міжнародні морально-етичні норми.

 

Народний депутат України 

В. Й. Матвєєв  

Опрос