Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усовершенствования мер по противодействию недобросовестной конкуренции

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.12.2011 № 9553
Дата рассмотрения: 07.12.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення заходів з протидії недобросовісній конкуренції"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення заходів з протидії недобросовісній конкуренції" розроблений Антимонопольним комітетом України за власною ініціативою.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект акта передбачає запровадження порядку відбору у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг зразків товарів, сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів для проведення експертизи.

Відповідальність за вчинення порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, передбаченого статтею 151 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції", запроваджена з 2008 року із внесенням змін до Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції". Протягом 2010 року органами Комітету виявлено та припинено 397 таких порушень внаслідок надання відповідних рекомендацій.

Враховуючи загальну тенденцію до збільшення кількості цих порушень, виникає нагальна потреба у правовому запровадженні механізму здійснення органами Комітету під час планових перевірок або у випадку виявлення ознак порушення статті 151 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції" відбору у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг зразків товарів, сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів тощо для проведення експертизи з оплатою вартості зразків і проведених досліджень (експертизи) за рахунок коштів державного бюджету.

Поряд з цим, законопроектом передбачено, що у разі встановлення порушення, передбаченого статтею 151 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції", порушник відшкодовує здійснені на це витрати. Кошти відшкодовування витрат зараховуються до державного бюджету.

3. Правові аспекти

Відповідні суспільні відносини регулюються Законами України "Про Антимонопольний комітет України", "Про захист від недобросовісної конкуренції".

Проект акта передбачає внесення доповнень до Законів України "Про Антимонопольний комітет України" і "Про захист від недобросовісної конкуренції".

Реалізація акта не потребує внесення змін до інших законів України чи актів Кабінету Міністрів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація акта буде здійснюватись в межах коштів, виділених Антимонопольному комітету України на відповідний бюджетний рік, та не потребуватиме додаткових витрат з державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено з Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку та торгівлі України та Міністерством юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила та процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта розміщено на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта не стосується соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту має підвищити ефективність виявлення та припинення органами Антимонопольного комітету України порушень законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, зокрема, статті 151 "Поширення інформації, що вводить в оману" Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції".

 

Голова Комітету 

В. П. Цушко 

Опрос