Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 276 Налогового кодекса Украины (относительно ставки земельного налога с лодочных причалов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.12.2011 № 9541
Дата рассмотрения: 06.12.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 276 Податкового кодексу України (щодо ставки земельного податку з човнових причалів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

До моменту набрання чинності Податковим кодексом України існувала категорія орендаторів та користувачів земельних ділянок, які мали пільги із сплати земельного податку. До цієї категорії користувачів відносилися гаражні кооперативи, човнові причали, садівницькі товариства та інші подібні некомерційні об'єднання громадян.

У Податковому кодексі човнові причали були вилучені із цього переліку. При цьому таке вилучення є суто технічною помилкою - у пояснювальній записці до ПК та під час розгляду проекту не ставилося питанням про необхідність вилучення човнових причалів із переліку пільгових категорій платників земельного податку.

Оскільки від суми земельного податку розраховується орендна плата сталося підвищення ціни оренди для човнових причалів у 30 разів. Оскільки човнові причали є неприбутковими організаціями вони не мають можливості сплачувати необхідну суму, що призводить до розірвання договорів оренди та ставить під удар весь човновий спорт.

2. Мета і шляхи її досягнення

З метою усунення технічної помилки у Податковому кодексі України пропонується доповнити перелік пільгових платників земельного податку, визначеного статтею 276 ПК, човновими причалами. Човнові причали є логічним продовженням переліку, викладеного у цій статті. Додаткових змін до законодавства вноситися не буде.

3. Правові аспекти

Сплата земельного податку регулюється Податковим кодексом України. Питання оренди землі регулюються Земельний кодексом України та іншим земельним законодавством.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не призведе до зниження доходу до Державного та місцевого бюджетів, оскільки на даний момент човнові причали не сплачують підвищену ставку податку та орендну плату. Прийняття законопроекту сприятиме узгодженню реального стану справ та податкового законодавства.

5. Регіональний аспект

Законопроект сприятиме розвитку адміністративно-територіальних одиниць шляхом покращення роботи човнових причалів, що забезпечують роботу товариств любителів човнового та вітрильного спорту.

6. Запобігання корупції

Законопроект сприятиме зменшенню корупції, оскільки в наслідок встановлення пільгових ставок оподаткування керівники човнових причалів зможуть працювати у правовому полі, в повному обсязі сплачуючи відповідні податки та збори, а також оренду плату.

7. Прогноз результатів

Реалізація акта сприятиме вдосконаленню податкового законодавства України, а також розвитку човнового та вітрильного спорту.

 

Народний депутат України 

Ю. В. Одарченко 

Опрос