Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно внедрения электронных денег и предупреждения создания финансовых пирамид

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.11.2011 № 9476
Дата рассмотрения: 17.11.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження електронних грошей та запобігання створенню фінансових пірамід"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Останнім часом різко збільшилися випадки шахрайств за допомогою так званих "фінансових пірамід". Із соціологічної точки зору це пояснюється погіршанням життєвого рівня громадян та втратою стабільного заробітку. Нажаль, в українському праві відсутнє нормативне визначення "фінансової піраміди". Крім того, левова частина шахрайств перемістилася до віртуального простору (локальних і глобальних мереж передання даних) з використанням так званих "електронних грошей" як сурогатів платіжних засобів. Але в Україні практично відсутнє регулювання цього сектору економіки. Треба зазначити, що стаття 51 Угоди "Про партнерство та співробітництво між Україною і Європейськими Співтовариствами та їх державами - членами" повинна раціонально уніфікувати своє внутрішнє законодавство з нормами директив ЄС. Те саме відзначено у проекті договору про асоціацію. Питанню електронних грошей присвячені Директиви Європейського Парламенту та Ради 2000/12/ЄС від 20 березня 2000 року "Щодо започаткування діяльності кредитних установ та її ведення" та 2000/46/ЄС від 18 вересня 2000 року "Щодо започаткування діяльності та її ведення установами, які проводять електронні розрахунки та пруденційного нагляду за ними".

Отже, цей проект визначає зміст терміна "фінансова піраміда" та встановлює відповідальність за її створення і використання, а також нормативно врегульовує питання емісії, використання і погашення електронних грошей.

2. Цілі і завдання законопроекту

Прийняття законопроекту унормує використання електронних грошей (е-грошей), запобігатиме створенню фінансових пірамід в Україні, у тому числі з використанням електронних грошей.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується врегулювати відносини з використання електронних грошей шляхом внесенням змін та доповнень до законів України.

4. Стан нормативно правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правове регулювання у даній сфері здійснюється відповідно до законів України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", "Про Національний банк України", "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", Кримінального кодексу України та до Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання та валютного контролю".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребуватиме видатків з Державного бюджету України та створить надійний захист коштів та інших активів українських громадян.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття даного законопроекту протидіятиме створенню фінансових пірамід в Україні, а також поставить під державний контроль сферу використання електронних грошей.

 

Народний депутат України 

С. А. Терьохін

Опрос