Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно совершенствования разрешительных процедур в сфере обеспечения санитарного и эпидемического благополучия населения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.11.2011 № 9378
Дата рассмотрения: 31.10.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення дозвільних процедур у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Окремі питання упорядкування нормативно-правової бази щодо функціонування дозвільної системи у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення залишаються неврегульованими.

У зв'язку із зазначеним певні положення законодавчих актів у сфері охорони здоров'я потребують приведення у відповідність до вимог Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", зокрема встановлення основних вимог до порядку видачі, переоформлення, видачі дублікатів та анулювання документів дозвільного характеру.

2. Мета і шляхи її досягнення

Законопроект спрямовано на вдосконалення відповідно до європейських стандартів процедури видачі документів дозвільного характеру, забезпечення прозорості процедури видачі документів дозвільного характеру та додержання рівності прав суб'єктів господарювання під час видачі документів дозвільного характеру.

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 12, 23, 24, 25, 35 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" щодо встановлення вичерпного переліку підстав для відмови у видачі, переоформленні, анулюванні документів дозвільного характеру.

Пропонується доповнити статтю 22 Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" новою нормою, яка врегулює питання щодо терміну дії експлуатаційного дозволу для потужностей (об'єктів) з виробництва, переробки або реалізації харчових продуктів.

3. Правові аспекти

Державна політика щодо підприємництва в Україні визначається наступними нормативно-правовими актами:

· Закон України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності";

· Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення";

· Закон України "Про безпечність та якість харчових продуктів".

Реалізація положень законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення дозвільних процедур у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" не потребує додаткових фінансових та матеріальних витрат.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект погоджується з Мінфіном, Мінприроди, Мінекономіки, Мін'юстом.

6. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Громадське обговорення

Проект Закону України Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення дозвільних процедур у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров'я України.

8. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери, а отже, не потребує погодження з уповноваженими представниками від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

9. Прогноз результатів

Прийняття зазначеного Закону України сприятиме гармонізації українського законодавства у сфері регулювання господарської діяльності до європейських стандартів.

 

В. о. Міністра охорони здоров'я України 

Р. О. Моісеєнко

Опрос