Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 11 Закона Украины "О государственной помощи семьям с детьми" (относительно сужения перечня условий прекращения выплат помощи при рождении ребенка)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 01.11.2011 № 9370
Дата рассмотрения: 01.11.2011 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 11 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (щодо звуження переліку умов припинення виплат допомоги при народженні дитини)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Суттєве збільшення рівня державної допомоги при народженні дитини міцно закріпилося у правовому полі України і вже можна відзначити позитивний вплив цієї державної ініціативи у вигляді покращення демографічної ситуації.

Разом з тим варто зазначити, що така державна допомога на етапі її запровадження планувалась як одноразова виплата при народженні дитини, а згодом виплату було розбито на декілька частин і в подальшому виникло питання про необхідність при певних обставинах приймати рішення про припинення виплати такої допомоги.

При підготовці проекту закону N 1043-2 "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (щодо виплат при народженні та на виховання дитини)" від 21.01.2008 до другого читання статтю 11 цього Закону було доповнено частиною 5, що врегульовувала питання припинення виплат при народженні дитини при виникненні певних обставин. Серед таких обставин зазначені:

- позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

- відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

- тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

- припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;

- нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

- у разі виникнення інших обставин.

Необхідно зазначити, що перелік будь-яких обставин, які передбачають звуження прав особи або погіршення її становища може бути тільки вичерпним. Недопустиме використання розширювального переліку типу "у разі виникнення інших обставин", як це передбачено у ч. 5 ст. 11 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", адже це поле для зловживань.

Виходячи з вищевикладеного, вважаємо за необхідне внести уточнення до ч. 5 ст. 11 зазначеного Закону, встановивши вичерпний перелік обставин, внаслідок яких може бути припинено виплату допомоги при народженні дитини.

2. Мета і завдання прийняття акта

Метою цього законопроекту є уточнення переліку підстав для припинення виплат державної допомоги при народженні дитини.

3. Загальна характеристика і основні положення акта

У цьому законопроекті уточнюються положення щодо припинення виплат допомоги при народженні дитини.

Законопроектом пропонується виключити з частини 5 статті 11 Закону підпункт щодо "виникнення інших обставин" як підстави для припинення виплат допомоги при народженні дитини.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини у сфері правового регулювання законопроекту регулюються Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".

Проект Закону не потребує внесення змін до інших законів та нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття зазначеного законопроекту убезпечить сім'ї від зловживань в частині позбавлення права на отримання державної допомоги при народженні та утриманні дитини.

 

Народний депутат України 

В. Шемчук

Опрос